Monthly Archives: Srpen 2016

Římské rolety

Římské rolety

Římské rolety se v poslední době stávají velmi oblíbeným a atraktivním doplňkem našich oken. Postupně se ustupuje od klasických záclon, které mohou být nahrazeny právě zmíněnými římskými roletami.

Sedací pytle a vaky

Sedací pytle a vaky

Na poli bytového designu neustále dochází k inovacím. Jednou z těch posledních, která se stala opravdovým fenoménem, jsou neuvěřitelně pohodlné sedací pytle.

Zařizujeme dětský pokoj

Zařizujeme dětský pokoj

Prázdniny a pobyt dětí na letních táborech nebo u babiček využívá mnoho rodičů k přestavbě pokojů svých ratolestí. Překvapení z nového „království“ nemusí však pro školáka být vždy milé.

Kompost – jak na něj

Kompost – jak na něj

Zbytky ovoce, zeleniny ,posečená tráva, sebrané listí, kávová sedlina, zbytky čaje, skořápky od vajíček, piliny, třísky, kůra, ořechové skořápky… Odpad, jenž lze proměnit v organické hnojivo, které do půdy vrátí všechny cenné živiny. Poradíme vám jak jej založit a starat se o něj.

Zazimování bazénu

Zazimování bazénu

Pořídili jste si letos v létě nový bazén? Nebo vám dělá radost již několikátou sezónu? Pak ovšem víte, že abyste se z potěšení z příjemné koupele mohli radovat i napřesrok, pak je nutné před příchodem zimy bazén zazimovat. To se týká každého venkovního bazénu!

Péče o kovové předměty v zahradě

Péče o kovové předměty v zahradě

Všechny kovové prvky, které kolem sebe na vaší zahradě máte, dříve či později potřebují náležitou péči. Lidé se často soustředí pouze na ty velké věci – kovový zahradní nábytek, ploty, brány… Stejnou péči si ale zaslouží i drobné předměty, které používáme prakticky denně – konev na zalévání, lampy, stojany a držáky na květináče nebo květináče samotné, poštovní schránka. Řada z nás si řekne, že na to již není čas ani nálada. Nicméně nátěr konve, schránky nebo květináče nezabere mnoho času a výsledek přitom může být naprosto dokonalý a originální.

Pokoj pro školáka

Pokoj pro školáka

Prázdniny pomalu končí a řada rodičů se připravuje na vstup svého dítěte do školy. První třída je důležitým životním milníkem v našem životě. Někdo se nemůže dočkat, jiný by rád zůstal ve školce a hrál si. Aby velká změna spojená se školními léty proběhla co možná nejlépe, je nutné dítěti přizpůsobit i vybavení pokoje. Pokoj pro školáka je odlišný od pokoje školkáčka. Malý prvňáček potřebuje mít najednou místo nejen na hraní, ale i na učení, psaní, čtení, malování a dostatek úložných prostor na učebnice a aktovku. Roste také potřeba soukromí a klidu na učení.

5 chyb typických pro pokoj školáka

5 chyb typických pro pokoj školáka

S příchodem školních let jsou na zařízení dětského pokoje kladeny nové nároky. Rodiče by měli umět v první řadě vyvážit prostor pro učení i odpočinek. Mnozí si však při zařizování pokoje školáků nevědí rady a dopouštějí se chyb, které se mohou projevit nejen na zdraví dítěte, ale i na jeho schopnosti učit se. Jaké jsou ty nejčastější?

Jak na ucpaný odpad ekologicky a účinně

Jak na ucpaný odpad ekologicky a účinně

V drogériích běžně koupíte prostředky na ucpané odpady. Potíž je v tom, že jsou zpravidla vysoce toxické. Používat je v domácnostech, kde máte ČOV je nemožné. Navíc naleptávají těsnění, takže po pár použitích začne odpad protékat. Přitom existuje ekologické a levné řešení. Tady je pár tipů, jak snadno, rychle a efektivně ucpaný odpad vyčistit.

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist