římské rolety

Římské rolety

Římské rolety se v poslední době stávají velmi oblíbeným a atraktivním doplňkem našich oken. Postupně se ustupuje od klasických záclon, které mohou být nahrazeny právě zmíněnými římskými roletami.

Tento styl zastínění oken před slunečním svitem a nežádoucími pohledy kolemjdoucích jsou velmi oblíbené zejména pro čisté linie, které použitá látka vytváří. Jejich velikou výhodou je velmi snadná údržba a obsluha. Látka římské rolety je upevněna k hliníkovému profilu pomocí suchého zipu, takže je velmi snadné ji odejmout a vyprat. Roleta je ovládána velmi jednoduchým řetízkovým mechanismem, který umožňuje regulovat míru zastínění interiéru.

Foto: styltex.czPoužitá látka vytváří pravidelné vodorovné sklady. Aby sklad udržel pravidelný tvar je každý v pravidelných rozestupech vytvářen dřevěnou nebo plastovou tyčkou, která je zasunuta do připravených oček na rubu látky. Z estetických důvodů lze vyrobit i oboustrannou roletu s podšívkou, pod kterou se tyčková konstrukce uschová.

Foto: styltex.czProč jsou tak oblíbené?

Římské rolety vypadají v oknech velmi moderně a lehce. V interiéru působí mnohem dekorativnějším způsobem než například klasické záclony nebo ostatní druhy rolet. Může plnit funkci záclony i závěsu (při jejím úplném stažení budete chráněni před pohledy zvědavců). Materiál na její ušití si zvolíte podle vlastního vkusu (je možné pořídit si i  římské rolety vyrobené z bambusu). I z obyčejně vypadající látky – popřípadě záclony dokážete pomocí římské rolety vytvořit skutečně honosně působící dekoraci.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist