plastový bazén pro vaši zahradu

Není plast jako plast – vyberte si ideální plastový bazén pro vaši zahradu

Myslíte si, že plast do země nepatří? Rozhodně máte pravdu! Tedy v případě, že se bavíme o PET lahvích a dalších jednorázových plastech. Nicméně není plast jako plast. Například při stavbě nového zapuštěného bazénu jsou moderní odolné plastové materiály ideální volbou pro všechny, kdo hledají optimální kombinaci ceny, životnosti a estetiky. Poradíme vám, jak vybrat ideální plastový bazén pro vaši zahradu.

Rozhodnutí, z jakého materiálu budoucí zapuštěný bazén bude, patří k těm prvním, která lidé musí učinit. Budoucí oáza klidu a pohody pro rodinu i přátele přece musí být funkční a estetická, ale zároveň nesmí zruinovat rodinný rozpočet. Svou roli také hraje prostor, který bude bazén na zahradě zabírat, a především čas na celkové stavební úpravy. Často tak padne volba na plastový bazén. Dnes však nemáme na mysli jen tak obyčejný plast a obyčejný bazén. Můžeme s klidem říci, že vybrat plastový bazén pro vaši zahradu je skvělou volbou. Proč, to se dozvíte níže v článku.

plastový bazén

Moderní zahradní plastové bazény vypadají luxusně.

Proč zvolit plastový bazén?

Vysoké nároky zákazníků na co nejnižší náročnost stavebních prací, ekonomický provoz, úsporu vody a snadnou údržbu splňují zapuštěné plastové bazény. Důležité je vybrat vhodného výrobce, který zaručí, že bazén bude vyrobený z kvalitních plastových materiálů, které mají dlouhou životnost, jsou odolné proti UV záření či náhodnému poškození při nárazu nebo ohýbání. Jsou barevně stálé a vysoce odolné proti chemikáliím. Plastové bazény jsou často vyráběny z recyklátu a také sami o sobě jsou 100% recyklovatelné.

Materiály používané pro výrobu plastových bazénů prochází celou řadou laboratorních zkoušek, které potvrzují jejich mimořádné vlastnosti. Jednotlivé desky jsou svařeny k sobě a díky tomuto zpracování nehrozí problémy jako například v případě betonových bazénů s keramickým obložením, kde může docházet k praskání spár nebo vzniku spojů náchylných ke korozi. Bazén může být zákazníkovi dodán v podobě jednoho homogenního kusu. Případně může být navíc materiál doplněn o termokonstrukci, která výrazně zrychluje stavební práce a po vylití betonem slouží jako nosný a zároveň izolační prvek bazénu.

Bazén podle vašich přání

Velkou výhodou plastových bazénů je jejich snadná a rychlá instalace, která snižuje počáteční investici. Bazén z tohoto materiálu je možné rozměrově přizpůsobit na přání zákazníka nebo přímo konkrétnímu prostředí vaší zahrady. Při volbě různého příslušenství, jako jsou podvodní světla či trysky navíc, nejsou zákazníci svázaní průmyslovým vzorem, jako je tomu například u laminátových bazénů, a mohou si jejich umístění zvolit podle svých preferencí. Samozřejmostí je také případná instalace vhodného zastřešení a úprava povrchu kolem bazénu.

Moderní zapuštěné plastové bazény rozhodně nevypadají lacině, jak se o nich někdy traduje. Díky designovým inovacím mohou vzhledem i odolností hravě konkurovat i výrazně dražším materiálům. Samozřejmostí je také vysoká barevná stálost, zdravotní nezávadnost a odolnost vůči mrazu.

Snadné rozhodování o finální podobě

Samostatnou kapitolu představuje rozhodování o typu bazénu. Stále populárnější jsou přelivové bazény, ve kterých je vodní hladina v jedné rovině s horní hranou bazénu, což vyvolává pocit nekonečné hladiny a dodává to bazénu luxusní vzhled. Oproti tomu skimmerové bazény mají vodní hladinu vždy několik centimetrů pod horním okrajem, což oceňují především rodiče menších dětí, které se rády baví cákáním vody všude kolem.

Připraveno ve spolupráci se společností Albixon.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist