Monthly Archives: Listopad 2023

Kotel dosloužil? Dotace mohou s výměnou stále pomoci, jen je třeba zvolit vhodný program

Kotel dosloužil? Dotace mohou s výměnou stále pomoci, jen je třeba zvolit vhodný program

V rámci programu Nová zelená úsporám je možné získat dotace na stavbu nového energeticky úsporného domu v pasivním standardu, to je dnes již známá informace. Také se již rozšířilo, že dotace na výměnu plynových kotlů nejsou dále otevřené. Nicméně není třeba zoufat, pokud vám starý kotel po 20 nebo více letech dosloužil. V rámci nových dotačních programů je možné získat dotaci na nový zdroj tepla, jen to již nebude plynový kotel.

Zářivé Vánoce: Jaké jsou trendy světelné dekorace?

Zářivé Vánoce: Jaké jsou trendy světelné dekorace?

Ponořte se do světa vánočního osvětlení a zjistěte, jak můžete v letošním roce rozzářit svůj domov. Úžasné trendy světelné dekorace udělají vaše Vánoce ještě kouzelnější a naplní váš domov úžasnou magickou atmosférou. Přinášíme vám inspiraci na rozsvícení vašeho domova – od romantických světelných dešťů až po kouzelné solární světelné řetězy. Užijte si svátky plné světla a nádherné atmosféry. 

Vše o živém vánočním stromečku

Vše o živém vánočním stromečku

Neexistuje snad větší symbol Vánoc, než je rozsvícený vánoční stromek. Kromě dekorativní úlohy také spojuje generace, představuje spojení s minulostí a vnáší naději do budoucnosti. Pokud jste se rozhodli pro živý stromek, je důležité vědět, jak jej udržet svěží během celých svátků. Shrnuli jsme několik tipů, díky kterým udržíte stromek v dobré kondici minimálně do Tří králů. Vše o živém vánočním stromečku se dočtete na řádcích níže.

Zimní květinová magie: Jak proměnit venkovní truhlíky v okouzlující vánoční dekoraci

Zimní květinová magie: Jak proměnit venkovní truhlíky v okouzlující vánoční dekoraci

Přichází zima a s ní čas proměnit naše domovy v útulná hnízdečka plná tepla a radosti. Venkovní truhlíky jsou během chladných měsíců často přehlížené… Přitom nabízí dokonalou příležitost pro vytvoření okouzlující vánoční dekorace. V tomto článku se z každého z nás stane kouzelník a v duchu „zimní květinové magie“ oživíme smutné a zapomenuté venkovní truhlíky k nepoznání. Inspirujte se, jak jim jednoduše vdechnout vánoční atmosféru.

Zadlužený družstevní byt, co dělat a jak postupovat?

Zadlužený družstevní byt, co dělat a jak postupovat?

Společenství vlastníků jednotek i bytová družstva dlouhodobě bojují s vlastníky bytů a družstevníky, kteří nejsou schopni včasně platit zálohy na energie a další služby a příspěvek do dlouhodobé zálohy na opravy. Takzvaní neplatiči tuzemským SVJ a družstvům dluží už 170 milionů korun a kvůli možnosti oddlužení je možné, že větší část těchto peněz zůstane nevymožena. Jak tento problém vznikl a co se s ním dá dělat?

Družstevní byty minulostí? Jde to i moderně!

Družstevní byty minulostí? Jde to i moderně!

Družstevní bydlení má v Česku dlouhou tradici, mylně je ale spojováno spíše
s minulým režimem. První družstevní výstavba na našem území přitom probíhala ještě
před vznikem první republiky. Po téměř úplném zastavení družstevní výstavby po roce
1989 se v poslední době ukazuje, že moderní družstevní byty mají své místo i v 21. století. Čím to je?

Zateplete správně svůj dům

Zateplete správně svůj dům

Náklady na vytápění a klimatizování domu jsou ročně opravdu vysoké. Pomoci může účinná, a hlavně správně provedená izolace. Máme pro vás šest rad, jak na správné zateplení domu. Díky vhodné izolaci můžete totiž energetické náklady snížit až o neuvěřitelných 50%! Kromě toho dům dostane nový šmrnc a kvalitní izolace vydrží s minimální údržbou třeba až 50 let.

Nápady, jak ozdobit venkovní vánoční stromek

Nápady, jak ozdobit venkovní vánoční stromek

Venkovní vánoční stromek není jen tak obyčejnou dekorací – je to kouzelný symbol, který přináší vánoční atmosféru přímo k vašemu domovu. V tomto článku se dozvíte, jak vybrat ideální živý stromek v kontejneru, jak se o něj starat během adventního období a zimy, a co s ním po Vánocích. Navíc získáte inspiraci a nápady, jak ozdobit venkovní vánoční stromek. Kouzelná vánoční atmosféra na vás tak dýchne hned při příchodu domů.

Listopad a zahrada

Listopad a zahrada

V listopadu se zahrada pomalu ale jistě ukládá k zimnímu spánku. Krátké dny, teploty pomalu klesající k nule, první ranní mrazíky… to všechno jsou signály blížící se zimy. Dnů, kdy zataženou oblohou probleskují paprsky Slunce je málo, ale v zahradě je stále co dělat. Abyste i vy měli v zimě klidné dny a nemuseli si vyčítat, že jste na zahradě spoustu věcí zanedbali, pak vám nezbude nic jiného, než se teple obléci a pustit se do podzimních zahradních prací.

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist