cena bytu

Jak může ubytovna ovlivnit cenu vašeho bytu?

Hned druhá věc, která zajímá každého potenciálního zájemce vašeho bytu nebo domu po samotném stavu nemovitosti, je prostředí, v němž se nachází. Mezi klíčové body, které přímo ovlivňují atraktivitu místa, patří dostupnost veřejné dopravy, občanská vybavenost a kultura nejbližšího okolí. Poslední zmiňovaný bod zahrnuje nejen čistotu a estetičnost prostředí, ale i kriminalitu a tedy bezpečnost. Právě tyto skutečnosti může, ale nemusí ubytovna přímo ovlivnit a v případě prodeje bytu jeho cenu ponížit.

Pokles hodnoty bytů a bytové zástavby

Byty v lokalitách trpících vysokou kriminalitou, nepořádkem a častým rušením nočního klidu a sousedských pořádků vůbec, nejsou z logických důvodů právě vyhledávanou komoditou. Musíte tedy počítat s tím, že se všechny tyto negativní aspekty lokality mohou do ceny bytu promítnout. Ne vždy ale musí ubytovny představovat takový problém, jak si může zájemce myslet. Je ale vhodné udělat všechno proto, aby se jeho úsudek netočil jen kolem obecných předsudků a zaběhlých obav.

Blízkost ubytovny nebo hotelu v blízkosti prodávané nemovitosti nemusí být vždy problém. Pokud tápete a zvažujete, jaká by měla být adekvátní cena bytu, pak je dobré se obrátit na odborníka.

Ubytovna nemusí být za každou cenu problém

Ubytovny i nejrůznější pokoutní hostely obchází strašák vysoké kriminality a rušení místních pořádků. Často je ale realita taková, že se v oblasti zvýšená kriminalita nevyskytuje a sousedské vztahy se drží na běžné komunitní úrovni. Tušíte-li, že by mohla nedaleká ubytovna závažně ovlivnit cenu i samotný prodej vaší nemovitosti, a máte-li za to, že neoprávněně, nebuďte pasivní. Přesvědčte potenciálního zájemce o opaku. Pomoci může informace o výskytu kriminality v lokalitě od městské policie. Pokuste se získat reference sousedů. Máte-li s nimi dobré vztahy, neváhejte je požádat, aby vám bezúhonnost okolí dosvědčili. Bude-li mít budoucí kupující zájem, můžete ho vzít i na krátkou procházku po okolí a ukázat mu, co všechno místní lokalita může nabídnout.

Je-li ale ubytovna v okolí bytu opravdový a neřešitelný problém, nesnažte se to skrývat, a raději se smiřte s nižší nabídkou. Konečně, možná je nevyhovující prostředí právě ten důvod, proč se vy sami bytu zbavujete. Pokud s cenou v závislosti na lokalitě váháte, obraťte se na odborníka, který vám jistě rád pomůže.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist