pes s klackem

Bezpečné hračky pro psy: Jak předejít rizikům při aportování

Hledáte způsob, jak bezpečně zabavit vašeho čtyřnohého kamaráda během hry venku? Aportování klacíků se může jevit jako bezproblémová zábava, ale může v sobě skrývat nebezpečí. V našem článku se podíváme na důvody, proč jsou bezpečné hračky pro psy lepší volbou, než oblíbené klacky a klacíky. Vhodně vybrané hračky mohou vašemu pejskovi ušetřit nepříjemnosti spojené s návštěvou veterináře a vám nemalou částku v peněžence.

Vždyť je to jen obyčejný klacek!

No, právě… Zdá se, že klacíky jsou přirozenou a snadno dostupnou volbou pro hru, avšak mohou představovat nečekané nebezpečí. Při aportování nebo žvýkání klacíků se psi mohou snadno zranit. Je běžné, že se části dřeva štěpí a to zejména, pokud je pes žvýká. Ostré třísky mohou následně způsobit poranění v ústech psa, zaseknout se mezi zuby, nebo dokonce způsobit poškození v krku či trávicím traktu.

pes aportuje klacek

Klacky jsou ke hře s vaším psím parťákem snadno dostupné, ale ne vždy je taková hra bezpečná.

Pokud pes spolkne ostrý kus dřeva, riskuje poranění trávicího systému. I když psi jsou obvykle schopni zpracovat menší kusy dřeva, větší části mohou vést k zánětům trávicí soustavy a dalším zdravotním obtížím.

Jak poznám, že má pes problém?

Pozorování změn v chování psa po hře s klacíkem, jako je zvracení, průjem, nechutenství, bolest břicha, neobvyklá únava nebo neklid, by mělo být okamžitě spojeno s návštěvou veterináře. Veterinář může provést nezbytné vyšetření a případně určit další léčebný postup.

Bezpečné hračky pro psy

Pro aportovací hry se proto doporučuje používat speciálně navržené hračky nebo míčky. Ty jsou bezpečné a přizpůsobené velikosti a potřebám psa. Při výběru hračky je důležité zvážit její velikost a materiál, aby nedošlo k poškození zubů nebo k riziku spolknutí.

Jestliže váš pes přesto najde klacek během procházky, je na majiteli, aby zajistil, že se pes nebude klacíkem nebezpečně bavit. V případě jakéhokoliv zranění je nutné zajistit zvířeti okamžitou veterinární péči.

bezpečné psí hračky

Lepší je zvolit bezpečné hračky pro psy, které jsou k aportování přímo určené a při hře nehrozí žádné riziko.

Pravidelná kontrola hraček je nezbytná

Kromě výběru bezpečných hraček pro aportování je důležité také pravidelně kontrolovat stav hraček, aby se předešlo možnosti, že se rozpadnou na nebezpečné kusy, které by mohly zvíře poranit, nebo by je mohlo spolknout.

Aportovací hry jsou skvělý druh zábavy, které nejen posílí vztah mezi psem a jeho majitelem. Prohloubí bezproblémovou disciplínu psa, který tak lépe rozumí příkazům a následným očekávání. Tak s chutí do přírody a do her, ale s bezpečnými aportovacími hračkami pro vašeho mazlíčka.

bezpečné psí hračky

Psí hračky pravidelně kontrolujte. Ty poškozené raději vyřaďte.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist