dřez1

Jak na ucpaný odpad ekologicky a účinně

V drogériích běžně koupíte prostředky na ucpané odpady. Potíž je v tom, že jsou zpravidla vysoce toxické. Používat je v domácnostech, kde máte ČOV je nemožné. Navíc naleptávají těsnění, takže po pár použitích začne odpad protékat. Přitom existuje ekologické a levné řešení. Tady je pár tipů, jak snadno, rychle a efektivně ucpaný odpad vyčistit.

 • Běžné usazeniny – sůl a horká voda

Smíchejte půl hrníčku kuchyňské soli se čtyřmi litry horké vody. Ne vařící, ale horké. Poté roztok vlijte do odpadu a hotovo.

Na běžnou údržbu a lehce neodtékající odpad postačí hrnek kuchyňské soli.

Na běžnou údržbu a lehce neodtékající odpad postačí hrnek kuchyňské soli.

 • Když odpad vůbec neodtéká – soda a ocet

Do odpadu nasypejte půl hrníčku sody, zalijte ji stejným množstvím octa. Chemická reakce těchto dvou látek ucpaný odpad uvolní. Po patnácti minutách odpad zalijte vařící vodou. Hotovo!

Za tyto čističe odpadu neutratíte více než pětikačku a odpady navíc vyčistíte šetrně k životnímu prostředí.

Jen pozor nepoužívejte výše uvedené domácí čističe odpadu s komerčními prostředky. Nikdy nevíte, jakou chemickou reakci by to mohlo vyvolat…

Mohlo by vás také zajímat:
There is 1 comment

Add yours
 1. Jan Wilczek

  Super rady pro ekologické vyčištění ucpaného odpadu.
  Já bych ze zkušnosti doporučil ještě jeden ekologický způsob, jak ucpaný odpad vyčistit a to v případě, že se to nepodařilo pomocí výše uvedených rad.
  A to mechanické čištění, nebo čištění tlakovou vodou.
  Mechanicky buď ručním perem, které jde koupit v každém hobby marketu. Pokud ani to nepomůže, tak pak je zapotřebí zavolat odbornou firmu, která odpad vyčistí buď motorovým perem, nebo tlakovou vodou. Oba tyto způsoby čištění jsou bez použití chemie, tudíž ekologické. Teda až na tu spálenou naftu před příjezdem k vám 🙂


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist