stavba bungalovu

Historie bungalovů: Proč se jejich stavba vyplatí také dnes?

Bungalovy jsou v současnosti synonymem praktického, pohodlného a útulného bydlení. Charakterizuje je především jednopatrová struktura, která z nich činí ideální typ bydlení pro rodiny po celém světě. Odkud bungalovy pocházejí a proč se je stále vyplatí stavět?

Kde se vzaly bungalovy?

Historicky pocházejí bungalovy z Bengálska v Asii. Jejich název je vytvořen z hindského slova bangala, které označuje bengálské jednopodlažní domy. Koncept bungalovů se po návratu západních kolonistů z Asie dostal do Spojeného Království, kde postupně nabíral na popularitě.

Rané evropské bungalovy byly tvořeny jen z jídelny, ložnice, kuchyně a koupelny. Jejich půdorys byl ale postupně doplňován například o terasu a další pokoje. Dnes vám šikovní architekti pomohou vypracovat projekt bungalovů přesně podle vašich představ.

historie bungalovu

Bungalovy jsou přízemní domy, které jsou velmi oblíbeným typem bydlení pro rodiny po celém světě. (foto: pixnio.com)

V čem tkví popularita bungalovů?

Stavba bungalovu s sebou přináší řadu výhod. Kromě toho, že je tento typ rodinného domu stylový, vyznačuje se praktickými vlastnostmi.

  • Jednodušší údržba: Ten, kdo už v domě někdy bydlel, ví, že práce kolem něj se nikdy nekončí. Díky jedinému přízemnímu podlaží jsou bungalovy ideálním typem bydlení pro všechny, kteří své víkendy nechtějí trávit jen starostí o dům a zahradu. Přízemní domy mají jednodušší přístup na střechu, snazší je realizace drobných oprav fasády nebo čištění okapů.
  • Vše pod dohledem: Jedno jediné podlaží s velkým kuchyňsko-obytným prostorem představuje obrovskou výhodu například pro rodiny s malými dětmi. Otevřený prostor znamená, že na své ratolesti můžete dohlížet například během přípravy oběda. Nemusíte se bát, že spadnou ze schodů nebo si budou hrát mimo váš dohled na horním patře. Celou domácnost budete mít na dosah, stejně jako v klasickém bytě.
bydlení v bungalovu

Architektonicky lze stavbu bungalovu přizpůsobit přesně vašim představám a potřebám vaší rodiny. (foto: pixabay.com)

  • Celá rodina pohromadě: Velká denní obytná část bungalovu propojená s terasou a zahradou poskytuje ideální prostor pro trávení společného času s rodinou nebo přáteli. Ať už pořádáte pravidelně plánovaná setkání, nebo si jen chcete navařit večeři a následně odpočinout před televizí, vaše rodina vám bude vždy nablízku. To podněcuje komunikaci, která může vaše rodinné pouto ještě posílit.
  • Absence schodiště: Kromě rodin s menšími dětmi ocení jedno jediné přízemní podlaží také starší lidé nebo osoby se zdravotním znevýhodněním. V případě potřeby je poměrně snadné upravit prostory bungalovu tak, aby byly naprosto bezbariérové. Kromě toho, v domě bez schodů je nižší riziko pádu.
  • Všechny věci na dosah: Výstavba bungalovu znamená, že vše, co pro svůj nový domov potřebujete, bude na jednom podlaží. Například úklid bude mnohem jednodušší a skladování věcí přehlednější! Na první pohled menší prostor bungalovu totiž nabízí zajímavá řešení, díky kterým efektivně využijete každý jeho centimetr.
  • Flexibilita a přizpůsobitelnost: Jednopatrová struktura bungalovů se vyznačuje také svou jednodušší přizpůsobitelností. Snadněji upravíte interiér různým potřebám jeho obyvatel. Nabízí také ideální základ pro přístavbu, pokud se vaše rodina rozroste.

Bungalov dokonale spojuje výhody rodinného domu a bytu. A nebojte, i menší řešení tohoto typu domu vám poskytne pohodlné bydlení, ve kterém budete mít vše po ruce.

 
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist