ložnice v hygge stylu

Ložnice v hygge stylu – útulné obejmutí pro podzimní dny

Ložnice by měla být místem, kde se cítíte nejvíce uvolnění a relaxovaní. A co kdybychom vám řekli, že můžete vytvořit prostor, který je nejen krásný, ale také příjemný, uklidňující a přímo lákající k zachumlání se do hebkých peřin? Ložnice v hygge stylu, to je útulná náruč přímo lákající k odpočinku a lenošení. Že nevíte, jak na to? Poradíme vám, jak jednoduše přetvořit vaši ložnici v tomto moderním dánském stylu.

ložnice hygge styl

Ložnice v hygge stylu přímo láká k relaxu a odpočinku. Pro podzimní a zimní dny je tento styl jak dělaný!

Hygge styl – hřejivý, útulný a pohodlný

Hygge styl je dánský způsob života, který se zaměřuje na pocit pohody, tepla, důvěrnosti a bezpečí. Hygge se vztahuje nejen na interiéry, ale i na jídlo, pití a společenské aktivity. V interiéru se hygge styl projevuje útulným a příjemným bydlením, kde se používají přírodní materiály, neutrální barvy a měkké textilie. Světlo hraje také důležitou roli, protože vytváří atmosféru pohody a klidu. Hygge styl také zahrnuje svíčky, deky a polštáře, které dodávají pocit útulnosti a tepla. V jídle se hygge projevuje v jednoduchosti a kvalitě surovin. Hygge styl je o tom, jak si užít život s rodinou a přáteli v klidu a pohodě.

hygge ložnice

Přehozy, polštářky a deky a jejich vrstvení vytváří tu pravou „válecí“ atmosféru.

Ložnice v hygge stylu je náruč lákající k odpočinku

Pokud chcete mít ložnici, která vyvolává pocit uklidnění a pohody, hygge styl je tím pravým! Jeho principy jsou jednoduché, ale vytvářejí maximálně útulnou a uklidňující atmosféru, kde se budete cítit pohodlně a relaxovaně. Z ložnice v hygge stylu už nebude chtít v chladných podzimních a zimních měsících vyklouznout. Budete si přát, aby tenhle úžasný objímající pocit trval pořád.

ložnice s krbem

V chmurných podzimních dnech se snad každý rád zavrtá pod peřinu.

Jednoduchost a přirozenost s grácií a stylem

V Hygge stylu je klíčové udržet jednoduchost, minimalismus a přirozenost. Proto je zásadní správný výběr barev, který vytvoří uklidňující a harmonickou atmosféru. Hygge styl spoléhá na použití přírodních barev, jako jsou šedá, béžová, hnědá, modrá a zelená – barvy, které se často vyskytují v přírodě. Tyto barvy dodají do ložnice pocit klidu a harmonie, zároveň ale nepůsobí příliš agresivně.

hygge styl

Hygge styl je jednoduchý a přitom velmi útulný a rafinovaný.

Můžete také experimentovat s různými odstíny pastelových barev. Tyto barvy jsou jemné na pohled a přitom vytváří v prostoru uklidňující atmosféru. Vhodné pastelové barvy jsou například růžová, levandulová, světle žlutá a světle modrá.

barvy do ložnice

Hygge stylu dominují přírodní odstíny doplněné o pastelové tóny. Ideální barvy do ložnice.

Měkké textilie, polštářky, přehozy, deky…

Použití barev by se mělo odrážet nejen na zdech, ale také na povlečení, závěsech, dekách a dalších textiliích. Textilie jsou důležité, protože dotvářejí pocit pohodlí a navíc vnáší do prostoru jistou plasticitu a útulnost. Důraz klaďte na měkké a pohodlné textilie jako jsou bavlna, flanelové a mikroflanelové deky, kašmírové šálky a hebké polštáře. Pokud máte rádi přírodní materiály, zkuste len, ovčí vlnu nebo merino. Tyto materiály jsou velmi příjemné na dotek. Navozují pocit extrémního pohodlí, tepla a klidu.

textil do ložnice

Dominantou hygge stylu jsou měkké a kvalitní textilie.

Oblíbené jsou klasické jednoduché geometrické vzory. Žádná velká divočina, prostě čisté linie a pravidelnost.

Dalším prvkem hygge stylu jsou čisté linie a minimalistické prvky. Měli byste vybírat nábytek, který bude jednoduchý a funkční, a bude se hodit k celkové koncepci. V hygge stylu jsou oblíbené nenápadné kovové prvky, které nenásilně povznáší celkový vzhled místnosti.

osvětlení ložnice

V hygge stylu hraje důležitou roli také osvětlení.

Jednoduché tipy pro každého

  • barvy ve stylu hygge – bílá, béžová, krémová, hnědá, šedá; pastelové barvy – růžová, lila, šeříková, modrá; zemité barvy
  • materiál textilu ve stylu hygge – přírodní materiály, žádné uměliny! Dominuje bavlna, len, vlna, merino, flanel
  • textilie – vrstvit a vrstvit! Čím více vrstev jednotlivých vzájemně se doplňujících textilních doplňků, tím lépe. Vrstvěte polštářky od velkých po ty malé dekorační. Použijte měkké a jemné deky a přehozy
  • stěny – naaranžujte na zeď zátiší z jednoduchých obrázků, využít můžete i macramé a různé závěsné přírodní dekorace
  • osvětlení – k útulné atmosféře přispívá tlumené osvětlení. Raději více zdrojů s tlumenějším světlem, než jedno výrazné stropní svítidlo. Velmi oblíbené jsou také přírodní svíčky a různé dekorativní LED osvětlení v tlumených teplých barvách.
  • křesla, puffy, židle – ložnice slouží nejen ke spánku, ale i relaxaci. Umístěte do rohu místnosti křeslo, pohodlnou židli nebo na zem sedací puffy.



There is 1 comment

Add yours
  1. PavlinaM

    Tenhle styl je přesně to, co mám ráda. Krásné, útulné, svěží, čisté. Ložnici jsem si přesně takhle představovala a také když jsme nedávno rekonstruovali, jsem do tohoto stylu šla. Držela jsem se ještě pár bodů abych se v ložnici cítila opravdu skvěle a tady jsem je našla. A musím říct, že mi to ulehčilo celé zařizování.


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist