péče o kov, konve

Péče o kovové předměty v zahradě

Všechny kovové prvky, které kolem sebe na vaší zahradě máte, dříve či později potřebují náležitou péči. Lidé se často soustředí pouze na ty velké věci – kovový zahradní nábytek, ploty, brány… Stejnou péči si ale zaslouží i drobné kovové předměty, které používáme prakticky denně – konev na zalévání, lampy, stojany a držáky na květináče nebo květináče samotné, poštovní schránka. Řada z nás si řekne, že na to již není čas ani nálada. Nicméně nátěr konve, schránky nebo květináče nezabere mnoho času a výsledek přitom může být naprosto dokonalý a originální.

Foto: Hammerite

Péče o kovové předměty není nijak složitá a časově náročná.

Jak na renovaci drobných kovových předmětů

Nejenom ty velké a nápadné kovové předměty, jako jsou nábytek, plot nebo brána potřebují péči. Zahradu tvoří detaily, a tak věnujte péči i těm drobným věcem denní potřeby.

Před samotným nátěrem je potřeba předmět zbavit volné rzi a nesoudržných zbytků starého nebo poškozeného nátěru. K tomu poslouží ocelový kartáč a smirkový papír. Všechen prach a nečistoty pečlivě omeťte a povrch odmastěte. U barev rozpouštědlových použijte při odmašťování běžné ředidlo. U barev na vodní bázi však postačí voda s kapkou kuchyňského saponátu.

Povrch kovového předmětu musí být suchý a čistý. Nátěr nanášejte štětcem nebo válečkem minimálně ve dvou vrstvách, mezi kterými dodržte 6 hodinový odstup. Doba schnutí nátěru je závislá na okolních podmínkách a typu barvy.

Foto: Hammerite

Starší kovová lampa získá s patřičnou péčí zpět svůj dávno zašlý lesk a šmrnc.

TIP:

Kovové dekorace, květináče, různé držáky, poštovní schránky nebo zábradlí můžete natřít osvědčeným nátěrem nebo použít nový neotřelý a naprosto originální odstín barvy. Tyto předměty denní potřeby se tak stanou jedinečným doplňkem vaší zahrady, který bude každý obdivovat.

Připraveno ve spolupráci se společností Hammerite.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist