Monthly Archives: Říjen 2023

Zimní péče o psy a kočky. Na co v chladných měsících myslet?

Zimní péče o psy a kočky. Na co v chladných měsících myslet?

Chladné měsíce se kvapem blíží a pro majitele psů a koček to znamená připravit se na zimní režim péče o své chlupaté parťáky. Proč se vyplatí pořídit psům na zimu funkční obleček? Je potřeba pejsky a kočky během zimy více krmit? A proč je pro kočky i obyčejné nachlazení nebezpečné? Co všechno vlastně zimní péče o psy a kočky obnáší?

Originální přírodní dekorace z břízy

Originální přírodní dekorace z břízy

Využití přírodních materiálů v dekoracích do interiéru i na terasu nebo zahradu je stále populárnější. A není se čemu divit! Jedním z nejzajímavějších přírodních prvků, který se dá výborně využít při vytváření dekorací, je bříza. V tomto článku vám představíme několik originálních a jednoduchých způsobů, jak vytvořit dekorace z břízy, jako jsou svícny, věnce, květináče a dekorace na stůl. Pojďte se nechat inspirovat!

Jak správně vydlabat a ozdobit dýni na Halloween

Jak správně vydlabat a ozdobit dýni na Halloween

Chystáte se vytvořit originální Halloweenskou dekoraci? Naučte se, jak správně vydlabat dýni. Náš jednoduchý postup krok za krokem vám ukáže jak snadno přeměnit obyčejnou dýni v unikátní a strašidelnou ozdobu. Připravte se na zábavnou a tvůrčí výzvu a ozdobte svůj dům nebo zahradu touto poutavou Halloweenskou tradicí!

Posuvné dveře – úspora místa, bezbariérové řešení i designový prvek

Posuvné dveře – úspora místa, bezbariérové řešení i designový prvek

Pro ty z nás, kteří řeší problém s nedostatkem místa v domácnosti, jsou skvělým řešením posuvné dveře, které oproti dveřím s klasickým otočným otevíráním nepotřebují pro otevření dveřního křídla prostor za dveřmi. Zároveň jsou praktickým řešením do místností, kde se v rohu potkávají dvoje dveře, které by si mohly při současném otevření vzájemně překážet. Kromě úspory místa mají ale posuvné dveře také další výhody.

Nápady na originální dušičkové svícny

Nápady na originální dušičkové svícny

Dušičkové svícny nejsou jen obyčejné svíčky a lucerny, ale také symboly lásky, vzpomínky a úcty k našim zesnulým blízkým. Můžeme je použít jako dekoraci hrobu, domova nebo jako součást vzpomínkového rituálu. Vytvořit si dušičkový svícen není těžké, stačí trochu fantazie a kreativity. V tomto článku vám ukážeme několik nápadů, jak si vyrobit dušičkový svícen podle vašich představ.

Symboly na dušičkových dekoracích

Symboly na dušičkových dekoracích

Dušičky jsou v České republice významným svátkem, který se slaví 2. listopadu. Tento svátek je spojený se vzpomínkou na zesnulé a častým navštěvováním hřbitovů, kde si lidé připomínají své blízké. Jedním z nezbytných prvků při oslavě Dušiček jsou typické dušičkové dekorace. Víte, jaký význam mají různé symboly na dušičkových dekoracích? Proč se na hřbitovy nosí právě nazdobené dušičkové věnce, dekorace ve tvaru kříže nazdobené typickými květinami, dekorované anděly nebo proč se zapalují svíčky?

Výběr tepelného čerpadla, na co se zaměřit?

Výběr tepelného čerpadla, na co se zaměřit?

Tepelné čerpadlo je jeden z nejúspornějších zdrojů tepla a jeho provozem můžete výrazně ušetřit náklady na energie. Výběr tepelného čerpadla, aby bylo vhodné a splňovalo všechny požadavky, ale není úplně jednoduchý. Podívejte se s námi na několik méně známých skutečností, které byste měli při koupi tepelného čerpadla zohlednit.

Nápady na wellness domov

Nápady na wellness domov

Není nad to zajít si občas do sauny, na masáž nebo si užít pobyt v lázních. Proč si ale nedopřát podobný relax co nejčastěji, a rovnou tam, kde se cítíme nejlépe – tedy u nás doma? Vždyť k tomu není potřeba hned honosné vybavení jako v luxusním wellness centru. K tomu „odfrknout si“ a cítit se odpočatě někdy stačí jen málo. Tady je naše inspirace a nápady na wellness přímo u vás doma!

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist