velikonoce rovence 8

Velikonoční výzdoba v provence stylu

Romantický styl francouzského venkova. Bílý dřevěný nábytek, poličky a porcelán po babičce, levandule a interiér jako z jiné doby. I takový je provence styl. Pokud jste jeho příznivci, proč si neudělat i u vás doma velikonoční výzdobu v provence stylu?

Naaranžujte barevná vajíčka, peříčka a stužky do dekorativní lucerny. Použít můžete i jarní motivy - ptáčky, kuřátka, motýly...

Naaranžujte barevná vajíčka, peříčka a stužky do dekorativní lucerny. Použít můžete i jarní motivy – ptáčky, kuřátka, motýly…

Co je typické pro provence styl?

Světlé barvy, bílý nábytek a nekonečná vůně levandule, i taková je Provence a bydlení v jejím stylu. Něžné, romantické tóny navozují atmosféru klidného a láskyplného domova.

Jedinečným kouzlem jižní Francie, poklidně plynoucím časem a malebnou atmosférou se často inspirují bytoví architekti. Bydlení ve stylu provence je stále velmi atraktivní. I když není zařízení vašeho domova kompletně v tomto stylu a neprošlo rukama architektů, možná se i u vás nalezne alespoň koutek, který tuto krásnou romantiku francouzského venkova připomíná.

Pokud se vám tento styl líbí, můžete si jeho kouzlo vnést do svého domova třeba i výzdobou ve svátek, jakým jsou Velikonoce. A že se tradiční České Velikonoce a slunná Provence naprosto neslučují? Tak to nemusí být tak úplně pravda. Vždyť jde o styl, nikoliv o tradice… Stačí zvolit vhodné dekorace, barvy a velikonoční výzdoba ve stylu provence je na světě.

Při barvení vajíček byste měli zvolit pastelové světlejší barvy - fialovou, růžovou, světle zelenou, béžovou.

Při barvení vajíček byste měli zvolit pastelové světlejší barvy – fialovou, růžovou, světle zelenou, béžovou.

Velikonoční výzdoba ve stylu provence

Pastelové barvy na vajíčka, sladěné stužky, vykvetlé větvičky jabloní a šeříků ve váze. Do přírodních a jemných tónů laděné dekorace. Inspirujte se v naší fotogalerii, jak vdechnout vašim Velikonocům nádech prosluněných francouzských dálek s vůní levandule.

Velmi efektní budou přírodní vajíčka ovázané jutou a lýkem. Pokud k nim na bílou mísu naaranžujete snítky levandule, bude výsledný efekt dokonalý.

Velmi efektní budou přírodní vajíčka ovázané jutou, lýkem a provázkem. Pokud k nim na bílou mísu naaranžujete snítky levandule, bude výsledný efekt dokonalý.

K Provence patří fialová - levandulová barva. Zohledněte ji i při tvoření velikonočních dekorací.

K Provence patří fialová – levandulová barva. Zohledněte ji při tvoření velikonočních dekorací.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist