přírodní velikonoce

Přírodní velikonoční dekorace

Přichází jaro a s ním i svátky jara – Velikonoce. Inspirujte se, jak jednoduše a levně vytvořit okouzlující přírodní velikonoční dekorace z toho, co nabízí matka příroda: kamínků, mechu, březových větviček nebo prvních jarních květin. Představíme vám, jak tyto přírodní poklady doplnit letošními velikonočními barvami – a vytvořit tak dokonalou harmonii v domově.

Přivítejte jaro s otevřenou náručí

Jaro je tady, a s ním i čas, kdy si naše domovy zaslouží trochu pozornosti. Jaro a teplé počasí přináší do našich domovů svěží vzduch, světlo a pestrost jarních barev. Je to ideální doba k tomu, abychom své domovy po zimním spánku probudili k životu. Skvělý způsob je vytvořit si krásné dekorace. Dnes se zaměříme na to, jak vytvořit krásné, svěží a jednoduché přírodní velikonoční dekorace. Protože Velikonoce k jaru neodmyslitelně patří.

přírodní dekorace

Přírodní velikonoční dekorace skvěle ladí s doplňky v pastelových barvách.

Letošní velikonoční svátky připadají na 31. března a 1. dubna 2024, což znamená, že je nejvyšší čas začít přemýšlet o tom, jak si tyto svátky užít naplno – a přitom nechat vyniknout krásu, kterou nám nabízí naše okolí.

Přírodní velikonoční dekorace

Začneme tím nejjednodušším – kamínky, mech, březové větvičky, zlatý déšť nebo rozkvetlé kočičky. Tyto materiály jsou nejen snadno dostupné, ale také přinášejí do našich domovů kousek divoké přírody. Navíc, práce s nimi je tak jednoduchá, že ji zvládnou i děti! Radost vám pak udělá dvojnásob, protože prakticky nic nestojí – jen chvíli času. Ať už se rozhodnete pro minimalistický přístup nebo preferujete bujnější aranžmá, příroda vám nabízí nekonečné možnosti.

velikonoce 2024

Barvy Velikonoc 2024 se nesou v duchu jemných pastelových tónů.

Velikonočně se slaďte!

Letošní paleta trendy velikonočních barev se nese v tónech jemných pastelových odstínů, které dokonale ladí s přírodními materiály. Představte si jemné odstíny růžové, modré, zelené a žluté, které připomínají první jarní květy. Vajíčka, stuhy a další doplňky v těchto barvách můžete využít jako skvělý doplněk k velikonočním přírodním dekoracím.  Například, zelené stuhy mohou krásně doplnit mech, zatímco modré a růžové odstíny krásně vyniknou na pozadí březových větviček.

DIY: Vytvořte si vlastní přírodní velikonoční dekorace

Kamínky jako velikonoční dekorace

Jedním z krásných a jednoduchých způsobů, jak využít kamínky nalezené v přírodě jako velikonoční dekoraci, je jejich proměna v malovaná velikonoční vajíčka. Tento nápad je nejen kreativní, ale také přináší kousek přírody přímo do vašeho domova.

velikonoční kamínky

Kamínky pomalované velikonočními motivy jsou krásnou dekorací.

Vezměte kamínky různých velikostí a tvarů a použijte akrylové barvy nebo fixy, abyste na ně nakreslili jarní motivy – od jednoduchých pastelových pruhů a teček po složitější obrázky kytiček, zajíčků a kuřátek. Kamínky můžete rozmístit na dřevěném podnose, ve skleněném svícnu nebo je prostě rozložit na velikonočním stole jako barevný a originální prvek vaší dekorace. Vytváření kamínkových velikonočních dekorací je skvělý způsob, jak do tvoření zapojit celou rodinu a užít si společně strávený čas.

Mech jako přírodní velikonoční dekorace

Jedním z originálních způsobů, jak využít mech jako přírodní velikonoční dekoraci, je vytvoření mechového hnízda. Toto hnízdo může sloužit jako středový prvek vašeho velikonočního stolu nebo jako jedinečný doplněk na krbu či poličce. Postup je jednoduchý:

  1. Vytvoření hnízda: jako základ použijte košík, proutěnou misku nebo tác. Základnu můžete také vytvořit ze smotaných březových proutků. Obalte ho čerstvým mechem, který můžete najít na procházce v lese. Mech upevněte tak, aby působil přirozeně a udržel tvar hnízda.
  2. Přidání velikonočních vajíček: do mechového hnízda vložte malovaná vajíčka nebo třeba i jenom jejich přírodní skořápky. Použít můžete i vajíčka vyfouknutá nebo vajíčka z keramiky či dřeva.
  3. Dokončení dekorace: okolo hnízda můžete rozmístit svíčky, jarní květiny, březové větvičky nebo další přírodní materiály, které doplní a zvýrazní krásu vaší dekorace. To vše vytvoří uklidňující a přívětivou velikonoční atmosféru.
dekorace z mechu

Jarní dekorace z mechu působí velmi svěže.

Využijte březové větvičky

  • Jednoduchý a elegantní způsob, jak využít březové větvičky jako velikonoční dekoraci, je vytvoření jarního aranžmá ve velké průhledné skleněné váze. Březové větvičky umístěné do vázy mohou sloužit jako přírodní stojan pro zavěšení jemně malovaných velikonočních vajíček. Tento typ dekorace přidá vašemu domovu nádech rustikálního kouzla a elegance. Vázu můžete umístit na stůl a doplnit ji o malé jarní květiny a svíčky, což vytvoří teplou a přívětivou velikonoční atmosféru. Toto aranžmá nejenže krásně ozdobí váš domov, ale také symbolizuje nový začátek, který jaro a Velikonoce symbolizují.
dekorace z břízy

Březové větvičky a proutky přímo lákají k vytvoření krásné velikonoční dekorace.

  • Jiný způsob využití je vytvoření „hnízdečka“ z březových proutků, do kterého umístíte barevná vajíčka. Větší březové větvičky zase mohou posloužit jako rámeček pro dokonalé velikonoční aranžmá.
  • A co takhle vyrobit si vlastní velikonoční věnec? Obtočte korpus věnce mechem, přidejte několik větviček z břízy a připevněte pastelově malovaná vajíčka a stužky.

Zapojte svou kreativitu a nechte se inspirovat krásou, kterou nabízí jaro. Přírodní velikonoční dekorace nejsou jen o kráse, ale i o tom, přivést kousek přírody do našich domovů a oslavit obnovu, kterou každé jaro přináší.

S těmito tipy a nápady můžete vytvořit dekorace, které budou nejen krásné, ale také vyjádří vaši lásku k přírodě a radost ze života.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist