velikonoce 1

Velikonoční výzdoba a dekorace

Velikonoční výzdoba nebývá tak okázalá a třpytivá, jako je výzdoba vánoční. K velikonocům tradičně patří vajíčka, ovečky, zajíčci, kuřátka, jarní květiny, proutí, barevné stužky a hlavně svěží barvy. To vše má jarní a velikonoční výzdoba mít. Někdo má raději střídmé, minimalistické zdobení, jiný si libuje v jasných a zářivých barvách a okázalých dekoracích. Jedno je však společné – svěží zelená barva a vajíčka. Tyto dvě výrazné dominanty nechybí nikde. Linou se od domova k domovu, vítají jaro a oslavují Velikonoce.

Pokud jste stále ještě nenašli čas a pošmurné počasí posledních dní vám ani nedávalo příliš nálady k přichystání jarní a velikonoční výzdoby, pak pro vás máme pár tipů.

Velikonoční výzdoba u vás doma

Nejhezčí a zaručeni „IN“ jarní dekorací jsou květiny. Chybu rozhodně neuděláte pokud do vázy umístíte tulipány nebo narcisky.  jarními stálicemi v květináčích jsou pak primule, narcisky nebo omamně vonící hyacinty. Doplnit je můžete různými zápichy. Tenhle ptáčkový jsme s dětmi vyrobili jednoho deštivého odpoledne z keramiky. Ptáčka nebylo nutné vypalovat. Jedná se o speciální keramickou hmotu, která se suší na vzduchu. Pak stačil už jen nápad, váleček na nudle a špejle na vyrytí ornamentů. Pokud plánujete ptáčka jako zápich na špejli, pak je nutné vyválet silnější plát a špejli do něj zapíchnout ještě před usušením.

Zelený břečťan v misce, pár vaječných skořápek, dřevěná ovečka nebo zajíčci a krásná jarně-velikonoční dekorace je na světě za pár chvil.  Skořápky z vajíček pak dodají dekoraci ten správný velikonoční punc. Stačí mít ten správný nápad.

Milovníky ne příliš jasných a výrazných barev a vzorů zde máme inspiraci na velikonoční výzdobu v přírodních tónech a barvách šedé a bílé. Věnec nemusí být pouze zavěšený na dveřích, ani být dominantou adventu. Jako úžasná a vkusná dekorace působí i takto jemně dozdobený, volně položený na stole.

Druhý krásný věnec  je dekorovaný vyfouknutými vajíčky, která jsou navíc polepená peříčky. Celý věnec je dozdobený mašlemi z přírodního lýka v zemitých tónech hnědé. Takový věnec může být zavěšený na zdi, dveřích nebo opět jen volně položený na stole nebo komodě.

K příjemnému posezení a jarnímu relaxu patří i něco dobrého na zub… biskupský chlebíček politý čokoládou a hravě dozdobený barevnými lentilkami. Ve formě na biskupský chlebíček můžete ale upéct i bábovkové těsto. Děti si zase rády pochutnají na velikonočních lineckých vajíčkách.

Věříme, že jsme vás příjemně naladili a možná i trochu inspirovali k jarně velikonočnímu tvoření.

 
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist