zrcadlo v ložnici

Zrcadlo v ložnici a jeho vliv na kvalitu spánku

Zrcadlo v ložnici je běžným prvkem v moderním bydlení a má ho tam v nějaké podobě snad každý z nás. Je ale správné mít v ložnici zrcadlo a co jeho vliv na kvalitu našeho spánku? Zamysleli jste se někdy nad tím, že právě zrcadlo může být zdrojem vašich neklidných nocí? Zaměříme se na to, co o zrcadle v ložnici říká Feng Shui.

zrcadlo v ložnici

Správně nebo nevhodně umístěné zrcadlo v ložnici může výrazně ovlivnit náš spánek.

Než se začneme zabývat vlivem zrcadel v ložnici na kvalitu spánku, je důležité pochopit, proč má zrcadlo vůbec své místo v učení Feng Shui. Zrcadlo je vnímáno jako energeticky aktivní objekt, který odráží světlo a energii v místnosti. Jeho umístění u lůžka tedy má významný vliv na harmonii a celkovou rovnováhu energie v ložnici. Sami jste již jistě pocítili, že v některých místnostech je vám jednoduše příjemně a v jiných se necítíte dobře. Jedním z aspektů, proč tomu tak je, může být právě umístění zrcadla.

nevhodně umístěné zrcadlo

Zrcadlo v ložnici by rozhodně nemělo být umístěné přímo naproti posteli.

Vztah mezi zrcadlem a spaním

Zrcadlo ve velké blízkosti u postele je často z hlediska Feng Shui považováno za nevhodné. Existuje více důvodů, proč je toto umístění považováno za nežádoucí a může mít negativní dopad na kvalitu spánku. Jedním z nich je odrážení energie, které může vést ke zvýšenému pocitu úzkosti nebo rozptýlenosti a nemožnosti „zabrat“. Dalším důvodem je narušení intimního prostoru, které může negativně ovlivnit partnery spící v ložnici.

ložnice a zrcadlo

Pokud chcete mít zrcadlo v ložnici, měly by se v něm odrážet příjemné a harmonické věci.

Zrcadlo jako prostředek pro oživení energie

I přesto, že zrcadlo v ložnici je vnímáno spíše jako negativní, tak má každá mince dvě strany. Existují i pozitivní aspekty jeho umístění v ložnici. Zrcadlo může sloužit jako prostředek pro oživení energie v místnosti a zvýšení jejího dobrého toku. Správným umístěním zrcadla můžeme dosáhnout vyváženosti a klidu, což přispívá ke zlepšení spánku.

ložnice inspirace

Správně umístěné zrcadlo v ložnici může přinést aktivní a dobrou energii.

Zrcadlo a kvalita spánku

Mít zrcadlo v ložnici je rozhodnutím, které by mělo být vyvážené a zohledňovat principy Feng Shui. Přestože existuje několik doporučení a omezení, záleží především na individuální preferenci a pocitech každého z nás. Pokud se řídíme zásadami Feng Shui, můžeme dosáhnout harmonie a podpořit kvalitu spánku prostřednictvím umístění zrcadla v ložnici.

Kam tedy zrcadlo v ložnici umístit a kde se jeho umístění vyvarovat?

Správné umístění zrcadla v ložnici:

  •  Umístěte zrcadlo na zeď, která není přímo naproti posteli. Tím se zabrání odrazu postele v zrcadle, což může vytvářet neklidnou energii.
  • Umístěte zrcadlo tak, aby se v jeho odrazu zrcadlilo něco příjemného nebo uklidňujícího, například výhled na přírodu nebo umělecké dílo.
  • Umístěte zrcadlo tak, abyste se v něm mohli vidět celou postavu, ale vyhněte se tomu, aby bylo umístěno tak, že se vidíte v posteli.
zrcadlo na stropě

Zrcadlo v ložnici rozhodně nepatří na strop.

Nevhodné umístění zrcadla v ložnici:

  • Vyhněte se umístění zrcadla přímo naproti posteli. Toto umístění je považováno za rušivé pro energii a může narušit spánek.
  • Rozhodně nedávejte zrcadlo na strop nebo nad postel. Toto je považováno za špatné Feng Shui, protože zrcadlo odráží a zdvojnásobuje energii, což může vyvolat nepokoj a neklid.

Zkuste se tedy podívat do své ložnice a zhodnotit, zda je v ní zrcadlo z pohledu Feng Shui umístěné správně. Pokud ne, zkuste jeho umístění změnit nebo ho odstranit zcela. Možná se vám začne spát s větší lehkostí a ukončíte probdělé noci a nechtěná noční probouzení bez důvodu.

harmonická ložnice

Ložnice je místem odpočinku, měl by z ní tedy vyzařovat klid a harmonie.

 
There is 1 comment

Add yours
  1. MagdaDuskova

    Za mě jsou zrcadla v ložnici dobrá volba. Prostor hezky prosvětlí a celkově zvětší. Když jsme předělávali ložnici, tak jsem hledala spoustu tipů a objevila jsem tento článek. Vzala jsem si z toho inspiraci a řídila jsem se několika body, a teď vím, že jsem udělala dobře, protože se v ložnici cítím opravdu dobře.


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist