IMG_0667

Velikonoční dekorace z břízy

Bříza patří stejně jako kočičky, zlatý déšť nebo vrba k oblíbeným velikonočním proutkům. Rádi jimi zdobíme naše domovy, a tak trochu tím zveme jaro, jeho barvy a zemitou vůni i k sobě domů. Kočičky nebo zlatý déšť si rádi natrháme jen tak do vázy, vrbě patří prim při výrobě pomlázky a bříza? Březové dřevo, větvičky a kůra jsou sami o sobě velmi dekorativní. Natož, když přidáme pár nápadů navíc… krásná velikonoční dekorace z břízy je pak hotová za pár chvil. Inspirujte se s námi!

Březové proutky, kůra nebo špalíky

Vybrali jsme pro vás několik tipů, jak připravit velikonoční dekorace z břízy. Použít můžeme jak proutky, tak menší či větší špalíky nebo samotnou kůru. Březové větvičky si lze nastříhat při procházce jarní přírodou.

Pokud se chystáte na sběr březové kůry, pak prosím, neloupejte ji z živých stromů. Mohli byste je nenávratně poškodit. Lepší je při procházce lesem najít nějaký polom nebo se dotázat lesáků, zda a kde byste mohli případně nalézt vytěženou břízu, že vám jde o to, sloupnout si z ní trochu svrchní části kůry na dekoraci. Stejným způsobem lze získat i menší či větší špalíky.

Velikonoční dekorace z břízy

Březové proutky jsou velmi tvárné a je skoro škoda je použít pouze jako doplněk ke květinám nebo samostatně do vázy. I když pokud na ně navážete stuhy, a navíc pověsíte vyfouknutá nebo umělá velikonoční vajíčka nebo peříčka, tak i tato dekorace bude vypadat krásně.

foto: pinterest.com

Ozdobené březové větvičky ve váze nebo velké lahvi jsou krásnou dekorací.

Z březových větviček lze jednoduše umotat krásný věnec, který lze zavěsit na dveře, na zeď nebo jen tak volně položit na stůl. To, jak ho dozdobíte, nebo zda ho ponecháte pouze přírodní, závisí jen na vašem vkusu a fantazii.

Foto: pinterest.com

Věnec z březových větviček doplněný o další dekorace můžeme zavěsit na vchodové dveře nebo doma na zeď.

Hnízdečko a v něm umístěné velikonoční kraslice. Na výrobu takového hnízda jsou březové proutky díky své ohebnosti ideální. Aby se hnízdo nerozpadlo, zafixujte ho buď provázkem nebo i ozdobnou stuhou.

Foto: pinterest.com

Hnízdečko vytvořené z březových větviček přímo láká k umístění velikonočních vajíček.

Březové špalíky lze použít jako doplněk různých aranžmá nebo z nich vytvořit svícny. Pokud do takového svícnu umístíte svíčku v jarních barvách, a navíc třeba kolem ještě uvážete stužku, tak bude dekorace dokonalá.

Foto: pinterest.com

Březové větvičky, mech, skořápky vajíček a svíčky… krásný svícen na sváteční stůl je hotový za pár chvil.

Březová kůra může posloužit k vystříhání velikonočních motivů zvířátek – králíčci, kuřátka nebo beránci, ti pak mohou dekorovat třeba jarně prostřený stůl.

Foto: pinterest.com

Větší březové špalíky poslouží k vytvoření velikonoční dekorace, stojánku na vajíčka nebo svícnu.

Březová kůra omotaná kolem vázy s květinami – narciskami nebo tulipány je také nádhernou dekorací, která oživí jinak nudnou vázu. Stejným způsobem lze oživit i ošumělý starý květináč.

Tak co? Podařilo se nám trochu inspirovat k velikonočnímu tvoření z břízy?

Foto: CampbellSoupDiary.com (úvodní foto); Pinterest.com
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist