výběr stínění

Vylepšete svoje bydlení vhodným stíněním

Pořízení vlastního bydlení je pro mnohé z nás splněný sen. Většinou si oddechneme, že už nemusíme bydlet v podnájmu, ani si ale neuvědomíme, že jedné starosti jsme se zbavili a na další si zadělali. Zatímco o nájemní byt se z velké části stará jeho majitel, o vlastní byt nebo dům se musíme starat sami a snažit se ho vylepšovat. Jak? Například stíněním.

Proč na stínění záleží?

V létě hledáme chladný úkryt, v zimě naopak chceme, aby doma bylo teplo i bez toho, abychom se z kamen snažili dostat víc, než na co jsou stavěná. A přesně s tím si stínění poradí. Řeč je v tomto případě o stínění oken, pod pojem stínění ale můžeme zařadit například i markýzy, které se postarají o zastínění terasy, pergoly nebo balkonu.

zastínění oken

Vhodné stínění oken vyřeší žaluzie nebo rolety.

Na okna patří žaluzie nebo rolety

Stínění oken se dá realizovat z interiéru i z exteriéru, záleží na vašich preferencích a na tom, co od takového stínění očekáváte. Interiérové stínění se dá považovat i za designový prvek, který by se zbytkem interiéru měl ladit, exteriérové by zase mělo ladit k fasádě. Jaké jsou možnosti:

  • Interiérové žaluzie, které oceníte v bytech, domech i kancelářích. Jsou dostupnou variantou stínění, vybírat můžete mezi luxusními dřevěnými žaluziemi, vertikálními žaluziemi a žaluziemi den a noc, které díky kombinaci dvou odlišných látek umožní přizpůsobit světlo denní části.
  • Interiérové rolety, které se postarají o vaše soukromí a ochrání vás před slunečním světlem a teplem, zároveň ale dotvoří celkový dojem z interiéru. Vybírat můžete mezi látkovými roletami, roletami den a noc a plisé.
  • Předokenní rolety se postarají o tepelnou i zvukovou pohodu, zvyšují pocit bezpečí a šetří vaše finance. Sluneční paprsky zachytí dřív, než dopadnou na okno, tím zabrání přehřívání interiéru.
  • Exteriérové žaluzie, které se postarají o perfektní venkovní ochranu před sluncem, zlepší vaše soukromí a sníží náklady na vytápění i klimatizaci. Vyrábí se z kvalitních odolných materiálů, vybírat můžete z mnoha typů a designů.

Víte, že jak interiérové, tak exteriérové stínění se dá na byt nebo dům instalovat nejen při výstavbě, ale i při rekonstrukci bydlení? Každý typ stínění si navíc necháte vyrobit na míru.

A co ty markýzy?

Markýzy nestíní okna, instalují se nad vchod, okna, terasy nebo balkony, jejich úkolem je prostor ochránit před působením slunečních paprsků. I v tomto případě můžete vybírat z několika typů, a to mezi kazetovou, otevřenou nebo sklopnou markýzou.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist