roleta

Předokenní rolety

roletaProč si předokenní rolety pořídit?

Většina tepla uniká právě okny – v jednom domě to může být až 37%. Pořízením předokenních rolet se náklady na vytápění sníží až o jednu třetinu. Roletová schránka není montována nad,ale přímo před okno,čímž se zamezí vzniku tepelných mostů. Díky vzdušnému polštáři,který se vytvoří mezi oknem a roletou jsou výborným izolantem. Chrání proti nežádoucímu slunečnímu záření,hluku z ulice. Zabrání nechtěným pohledům do domu kolemjdoucím. Vytváří další bezpečnostní prvek chránící před vloupáním. Také nová okna,která stála nemalou sumičku budou v nepříznivém počasí dokonale chráněna.

Předokenní rolety

V roletových systémech najdete rolety v hliníkovém i umělohmotném provedení,předokenní,omítací a nadokenní. Hlavními součástmi rolet jsou: roletový box,vodící lišty,lamely a ovládací prvek.

roletový box – jeho velikost je závislá na výšce rolety. Při instalaci rolet u novostaveb jsou k dispozici speciální nadokenní překlady nebo omítkovatelný box,který je omítnut spolu s fasádou,takže nenarušuje vzhled budovy.

vodící lišty – připevňují se do rámu okna nebo ostění. Jsou dodávány ve více tvarových provedeních,takže umožňují optimální usazení rolety.

lamely – mohou být hliníkové,ale i plastové – lépe je však zvolit stabilnější a trvanlivější materiál,jakým je právě hliník. Nepodléhá korozi,takže lépe odolává povětrnostním podmínkám. Lamely se dodávají v různých barevných provedeních,jejich šířka se volí od 35 – 55mm.

ovládací prvky – roletu lze obsluhovat ručně buď páskem nebo šňůrou,komfortnější je kliková obsluha nebo řízení elektrickým pohonem. Pohodlí Vám jistě zaručí dálkové ovládání,vhodné je také zvolit centrální ovládání nebo časový spínač. K dispozici je také programovatelné zabezpečení,které umožní rolety otevírat nebo zavírat v závislosti na intenzitě světla,ve večerních hodinách nebo v době,kdy jste například na dovolené.

Do roletového boxu je také možné umístit síť proti hmyzu. Vodící lišty pak budou zdvojeny jednak pro pancíř rolety a také pro samotnou síť.

Montáž předokenních rolet

Mohou být montovány do novostaveb,stejně tak jako již starších domů. Jestli-že se rozhodnete pro montáž rolet,rozhodně kvůli tomu nemusíte také pořizovat nová okna.

Montáž předokenních rolet u novostaveb

Pokud stavíte dům nebo připravujete rozsáhlejší rekonstrukci je ideální řešení zabudovat roletu do prostoru překladu. Pro tyto účely existují rolety s boxem pro omítání.

Dodatečná montáž předokenních rolet

Ani dodatečná montáž rolet není žádnou složitou záležitostí. Při dodatečné montáži je „nevýhodou“ pouze viditelný box,do kterého se rolety rolují. Je však možné jej zvolit v takové barevné variantě,která bude co nejméně narušovat celkový ráz domu. Způsob montáže je pak zvolen v závislosti na vzhledu domu či typu oken.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist