levné velikonoční dekorace

Inspirace na levné velikonoční dekorace

Velikonoce jsou tu za pár dní a vy možná přemýšlíte nad tím, jak si vyzdobit svůj domov. Svěží jarní výzdoba vnese do vašeho domova příslib prosluněných dní, těšení se na Velikonoční svátky a pokud za tuto výzdobu neutratíte majlant, bude radost o to větší. Máme pro vás několik tipů na levné velikonoční dekorace.

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, zároveň jsou oslavou příchodu jara. Příroda kolem začíná dýchat svěžími zelenými tóny, na záhonech vykukují první jarní květy, kvetou první keře a vzduchem se nese příslib teplých a slunečních dní. Z našich šatníků odkládáme zimní kabáty a bundy, huňaté čepice a šály nahradí sluneční brýle, lehké mikiny a příjemné tenisky.

velikonoční výzdoba

Jarní a velikonoční dekorace rozzáří náš domov.

Levné velikonoční dekorace

I náš domov si po zimě zaslouží „nový kabátek“, ideální a nejvíce patrnou změnou jsou jarní a velikonoční dekorace. Ty vnesou do našeho domova stejně svěžího ducha, jakým oplývá jarní příroda. Za výzdobu přitom není nutné utratit hromadu peněz. Stačí mít jen ten správný nápad, trochu inspirace a možná i šikovnosti při vyrábění. Inspirujte se galerií plnou nápadů na levné velikonoční dekorace a pusťte se s námi do tvoření a výzdoby.

petrklíče

Primule ve veselých barvách vnesou do našeho domova svěží jarní náladu.

Nechejte svůj dům vykvést!

Svěží barvy i vůně přinesou do našeho domova květiny. Kupte si kytici tulipánů nebo narcisek, stůl nebo okenní parapet rozzáří primulka v květináči. Nestojí svět a na výběr je úžasná barevná škála květů. Pokud chcete svůj domov opravdu rozzářit sáhněte po žluté nebo jasně oranžové barvě primulek. Zasadit je také můžete do venkovních truhlíků. Krásně se budou doplňovat s okatými maceškami, cibulkami narcisů nebo hyacintů.

tulipány

Tulipány nebo narcisky můžete umístit jako kytici do vázy, nebo si s jejich aranžmá trochu pohrát.

Opravdu levnou velikonoční dekorací s tradicí je jasní osení. Teď je ta správná doba na jeho zasetí do květináčku. Až povyroste stačí do něj jen umístit skořápku z vajíčka a stylová dekorace je na světě.

veselé skořápky

Místo jarního osení můžete použít i bylinky a vtipně je naaranžovat do veselých skořápek.

Pokud nechcete utrácet za rostlé květiny nebo kupovat květinky v květináči, pak postačí pokud si uděláte procházku do přírody a natrháte si pár jarních větviček do vázy. Venku kvete spousta huňatých kočiček, září zlatý déšť, případně postačí jakékoliv zelené větvičky.

řeřicha ve skořápce

Elegantně vypadá řeřicha zasetá do obyčejných bílých skořápek.

Do vázy umístěte březové nebo vrbové proutky, na které můžete zavěsit velikonoční vajíčka. Z těchto proutků lze také snadno uvázat jednoduchý věnec, který je také možné velikonočně dekorovat – třeba jen navázáním barevné stužky.

levné velikonoční dekorace

Zlatý déšť, vrbové nebo březové větvičky ve váze vypadají opravdu krásně.

Velikonoční věnce

Na jeho výrobu můžete použít již zmiňované větvičky nebo koupený korpus. Ten jednoduše dekorujte skořápkami vajíček a barevnými stužkami. Z papíru můžete vyrobit barevné květy, kterými lze věnec také dekorovat.

velikonoční věnec

Z větviček doplněných skořápkami nebo stužkami vytvoříte efektivní velikonoční věnec.

Pusťte se do vyrábění

Jarní atmosféru vnesou třeba jednoduché zápichy s velikonočními motivy zapíchnuté do květináče. Vyrobit je můžete spolu se svými dětmi. Postačí jen čtvrtka, pastelky, lepidlo a špejle… Babičce, kamarádům nebo známým uděláte radost, pokud jim spolu s dětmi vyrobíte krásné velikonoční přání. Mezi tradiční motivy patří kuřátka, slepičky a ušatí zajíčci.

jarní výzdoba

K tradičním symbolům velikonoc patří zajíčci, slepičky nebo kuřátka.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist