přírodní dekorace z břízy

Originální přírodní dekorace z břízy

Využití přírodních materiálů v dekoracích do interiéru i na terasu nebo zahradu je stále populárnější. A není se čemu divit! Jedním z nejzajímavějších přírodních prvků, který se dá výborně využít při vytváření dekorací, je bříza. V tomto článku vám představíme několik originálních a jednoduchých způsobů, jak vytvořit přírodní dekorace z břízy, jako jsou svícny, věnce, květináče a dekorace na stůl. Pojďte se nechat inspirovat!

přírodní dekorace

Nasbírat si materiál na výrobu přírodní dekorace z břízy můžete třeba na krátké procházce.

Přírodní dekorace z břízy se skvěle hodí k podzimním a zimním měsícům. Pomocí efektního a typického dřeva a větviček z břízy lze vytvořit velmi jednoduché a minimalistické dekorace.

jednoduchý svícen

Jednoduchý svícen z březových větviček zvládne vytvořit skutečně každý.

Ti zručnější a nápaditější zvládnou i honosnější dekoraci vhodnou například k umístění na sváteční stůl, klidně i ten štědrovečerní. Stačí jen mít ten správný nápad. Použít můžete tenké březové klacíky, větvičky, ale i větší polínka nebo pláty z březových klád.

jak vyrobit dekoraci

Při výrobě dekorace z břízy a dalších přírodnin se fantazii meze nekladou. Stačí mít jen tu správnou inspiraci a chuť tvořit!

Rozsviťte svůj interiér nádhernými svícny z břízy

Svícny z březových větviček jsou skvělou volbou pro vytvoření příjemné a přírodní atmosféry. Stačí jen vybrat si a použít hladké a rovné větvičky. Ty můžete upevnit třeba na starší sklenici a dozdobit dalšími přírodními materiály jako jsou šípky, kaštany, žaludy nebo barevné listí.

přírodní březový svícen

Nádherný svícen vyrobený z březových větviček a dalších přírodních materiálů je nádhernou dekorací pro každý domov.

Další možností je vyříznout z březového dřeva dutinku, do které umístíte svíčku. Takto vytvořené svícny lze využít jako solitéry, nebo z nich vytvořit kouzelnou dekoraci. Úžasnou plasticitu aranžmá získá, pokud použijete takto vytvořené různě vysoké svícny.

svícen z břízy

Jednoduchý přírodní svícen z březové kůry.

Věnec z břízy je nádherná podzimní dekorace

Vytváření věnců z březových větví může být zábavnou a tvořivou činností. Na výrobu podzimního věnce můžete využít pružné březové proutí nebo i silnější větvičky. Základní tvar vytvoříte pomocí pevnějšího drátku. Dejte si pozor, aby byly větvičky a proutky rozložené rovnoměrně. Aby byly dostatečně pevně svázané, aby věnec pevně držel pohromadě. Jak potom korpus věnce budete dekorovat, záleží pouze na vaší fantazii. Využijte podzimní plody, suché květiny, stuhy nebo mašle.

podzimní věnec na dveře

Z březových klacíků a větviček lze vytvořit nádherný podzimní věnec na dveře.

Dekorace na stůl z břízy zútulní každou jídelnu

Březové dekorace na stůl dokáží dotvořit úžasné sváteční i všední prostírání.  Využít můžete věnce, svícny, aranžmá… k jejich výrobě použijte přírodniny a březové klacíky, proutky nebo jen samotnou březovou kůru.

podzimní aranžmá

Obyčejné březové klacíky skvěle doplní každé podzimní aranžmá.

Velmi efektní je vydlabaný březový špalík, do kterého umístíte sklenici a vytvoříte tak nádhernou přírodně vypadající vázu. Doplněná o krásnou květinovou vazbu je prostě nádhera!

váza z břízy

Z jednoho kusu březového polínka lze vytvořit nádhernou vázu na květinové vazby.

Využití březových větviček, klacíků a kůry při vytváření dekorací, které se skvěle hodí k podzimnímu období, je jednoduché a zábavné. Svícny, věnce a dekorace na stůl z břízy vytvoří jedinečnou atmosféru ve vašem domově. Přestaňte se obklopovat umělými dekoracemi a dejte šanci přírodě. Vyzkoušejte vytvořit si nějaké originální dekorace z břízy a udělejte z vašeho domova přírodní ráj.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist