netradiční barvy_ikea

Netradiční barvy rozzáří váš domov

Mnoho lidí zůstává při zařizování interiéru, co se barev týká, poměrně konzervativní. Přitom právě netradiční barvy dokáží s místností udělat úplné divy. Sytě růžová působí přátelsky, zářivé barvy podněcují fantazii, zlatá je elegantní… Důležité je umět vše sladit a interiér nepřeplácat. Je důležité volit takové barevné kombinace, aby jedna barva nepřebíjela druhou. A pokud se bojíte použít výraznější barvy na výmalbu nebo nábytek, pak začněte u dekorací.

Pokud si netroufáte netradiční barvy zvolit ve výmalbě nebo při koupi nábytku, pak výrazné dekorace budou to pravé.

Růžová navnadí přátelskou atmosféru

Růžová už dávno není jen doménou holčiček. Své plnohodnotné místo má i v obývacím pokoji nebo ložnici. Jde jen o to, aby celek nepůsobil příliš sladce, naivně a až kýčovitě. Růžové a purpurové doplňky jsou ale velmi atraktivní a hezké. Pokud naladíte obývací pokoj do růžové barvy, bude pokoj působit pozitivně, navodí pocit harmonie a klidu. Nevýrazná jemně pastelová růžová je však na ústupu, volte syté purpurové, fuchsiové nebo malinové odstíny.

Růžová navodí přátelskou atmosféru.

Pokud budete odvážnější a sáhnete po růžové výmalbě, pak ji určitě nevolte plošně. Výrazná růžová vynikne, pokud ji použijete jako barvu doplňkovou. Tedy třeba pouze na jedné stěně nebo pokud jste příznivcem tapet, pak zvolte k takové tapetě, kde bude růžová tvořit doplněk třeba k šedé, se kterou skvěle ladí dohromady.

Naopak v kuchyni se výrazné růžové barvy vyvarujte. A proč? Protože v kuchyni výrazně zvyšuje chuť na sladké. Růžová v kuchyni pak patří na talíře nebo hrnečky. Pokud na nich naservírujete nedělní odpolední zákusek, pak určitě návštěvu potěšíte a vy se budete těšit z pochval nad vaším pekařským uměním.

Výrazně barevné rámečky na fotky nebo obrázky rozzáří jednobarevnou stěnu.

Neonové barvy podněcují fantazii a hravost

Velmi pozitivně působí neonové barvy a v případě doplňků se jich rozhodně není nutné bát. Výraznými barvami můžeme doplnit dětský pokoj. V obývacím pokoji nalezne tato barevná paleta své uplatnění například v podobě výrazných rámečků na obrázky, barvách poliček, taburetů, židlí a dalšího solitérního nábytku. Vyzkoušet můžete i výrazné barvy květináčů na pokojové květiny. Naopak plošné neónové barvy mohou působit spíše psychedelicky, rušivě a vyvolávat roztěkanost. V tomto případě tedy velmi obezřetně.

Tip: Netradiční barvy vybírejte podle typu osobnosti

Jste spíše aktivní, veselí a optimističtí, je vaše povaha hodně temperamentní nebo jste povahou spíše snivec? I podle výrazných povahových rysů je vhodné vybírat barvy interiéru.

Žlutá je barvou pro optimisty.

aktivní jedinci – ideální je žlutá barva podněcující svěžest a optimismus
snivé romantické povahy – světle modrá, pastelové barvy a jemně fialová budou vaše barvy
dynamičtí, temperamentní jedinci – sáhněte po červené nebo černé doplněné o tóny bílé a šedé
klidní flegmatici – budou se dobře cítit v záplavě zelené a jejích odstínech

Foto: ikea.cz

Červená je dynamická, líbit se bude temperamentním lidem.ZATÍM NEBYL VLOŽEN ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ, BUĎTE PRVNÍ.

VSTUP DO DISKUZE

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist