ochranné pomůcky a oděvy

Tipy na ochranné pracovní pomůcky a oděvy pro příjemnější a bezpečnější práci

Ochranné pracovní pomůcky a oděvy jsou perfektním pomocníkem při práci doma i v zaměstnání. V některých profesích je jejich použití navíc regulováno zákonem nebo vyhláškou a jejich nošení je povinné. Jaké jsou možnosti na trhu ochranných pracovních pomůcek a na co se při jejich výběru zaměřit?

Pracovní oděvy chrání nejen při nepříznivém počasí

Mezi pracovní oděvy už dávno nepatří pouze klasické montérky, pracovně se můžete obléknout doslova od hlavy až k patě. Kvalitní oblečení vás efektivně ochrání před špínou a zamezí případnému nepříjemnému zranění. Nabídka na trhu je víc než široká, proto před koupí dobře vybírejte, ideálně v sortimentu prověřených značek. Mezi ty patří pracovní oděvy a montérky Emerton, které vynikají precizním zpracováním, funkčností a kvalitou materiálu. Celá kolekce je vyrobena ze směsi polyesteru (65 %) a bavlny (35 %) v gramáži 270 g/m2. Sháníte pracovní kalhoty? Už nehledejte, stačí jen vybrat – klasické montérky, kalhoty s laclem, do pasu, tříčtvrteční, šortky, kraťasy…zkrátka pro každého něco. Kalhoty můžete doplnit bundou, tričkem, vestou, kšiltovkou, páskem nebo kšandami. V nabídce jsou i speciálně upravené pracovní oděvy – kalhoty, bundy a vesty v zimním provedení, voděodolné oděvy nebo kalhoty se zesílenými koleny. Samozřejmostí je rozdělení kolekce na pánské a dámské modely. Emerton nezapomíná ani na malé pomocníky, speciálně pro ně najdete v nabídce dětské pracovní oděvy v maskáčovém provedení.

foto: tomiscz.cz

Pohodlí a bezpečí pro vaše nohy

Pracovní obuv poskytuje komfortní úkryt pro vaše nohy. Jejich konstrukce se liší podle druhu činnosti, pro kterou jsou určeny. Pro práci na zahradě jsou perfektní lehké a omyvatelné boty (gumové holínky, galoše, kotníková obuv), v lese naopak oceníte pevné a uzavřené obutí (celokožená holeňová obuv). Pracovní obuv se dělí na pantofle, galoše, pracovní sandále, polobotky, kotníkovou obuv, vysokou holeňovou obuv a gumové holínky. Mezi její specifické vlastnosti patří například voděodolnost, oděruodolnost, odolnost proti olejům a mastnotám, chemická odolnost, antistatičnost, ESD, žáruodolnost, mrazuodolnost, protiskluznost, odolnost vůči stlačení a propíchnutí, protiprořeznost, reflexní a další bezpečnostní prvky. Nejvíce vás ochrání pracovní obuv s ocelovou špičkou a stélkou odolnou propichu. Vynikající volbou je pracovní obuv Panda Trekking. Vybrat si můžete pohodlné sandály nebo kotníkové boty, které vás potěší svým precizním zpracováním. Oba dva typy se nabízejí i s ocelovou tužinkou ve špici, ta ochrání vaše prsty před zraněním způsobené nárazem nebo stlačením. Pracovní obuv Panda Trekking se vyrábí z kvalitních materiálů. Prodyšné membrány nebo nepromokavý povrch jsou zárukou komfortu. Podrážky jsou protiskluzové, rezistentní vůči pohonným hmotám, kyselinám a olejům.

foto: tomiscz.cz

Bez rukavic ani ránu

Ruce jsou naším každodenním pracovním nástrojem, měli bychom jim proto dopřát kvalitní ochranu. Široká nabídka rukavic vyhoví každému – ať už jde o zahrádkáře, řezníka nebo dřevorubce. Vybírat můžete z kožených, textilních, kovových, latexových, nitrilových, PVC, máčených a povrstvených modelů. Vybírat také můžete rukavice pro speciální činnosti, jako například rukavice neprořezné, tepelně odolné, mrazu odolné, chemicky odolné nebo dielektrické. Skvělým tipem jsou pracovní rukavice Ardon®. Produkty této české firmy sledují nejnovější trendy v oblasti ochranných pracovních pomůcek, a proto poskytují vašim rukám tu nejlepší možnou ochranu. Pracovní rukavice Ardon® vynikají důmyslným zpracováním, kvalitou použitých materiálů a uživatelským komfortem.

foto: tomiscz.cz

Oči máte jen jedny

Kvalitní ochranu si zaslouží i váš zrak. Na to myslí i výrobci ochranných pracovních pomůcek, a tak prodávají celou řadu brýlí a kukel. Kromě jejich odolnosti a bezpečnosti se zaměřte i na komfort při nošení. Z nepřeberně široké nabídky doporučujeme ochranné brýle BOLLE, UVEX a 3M a svařovací kukly Speedglas od společnosti 3M.

Hluk může nenávratně poškodit váš sluch

Dopřejte bezpečí i vašim uším a vybavte je kvalitními ochrannými pomůckami. Naším tipem jsou mušlové chrániče a špunty do uší 3M.

Prach dechu nesvědčí

V prašném pracovním prostředí jsou neocenitelnou ochrannou pomůckou obličejové masky, které chrání dýchací ústrojí. Mezi osvědčené výrobky patří roušky, respirátory a filtrační masky značek 3M, AIR+, JSP, Refil a Spirotek.

Bezpečnost hlavy zajistí ochranná přilba

Úkol ochranné helmy je jasný – chrání vaši hlavu před nebezpečným zraněním. Při jejím výběru vždy věnujte pečlivou pozornost volbě správné velikosti. Jen tak vám bude přilba sedět správně na hlavě a budete se v ní cítit komfortně. Vyzkoušejte ochrannou helmu ověřených značek 3M, Ardon®, JSP a Peltor.

foto: tomiscz.cz

 

 
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist