orchidej_pixabay.com

Exotické pokojové rostliny

Správný výběr zajistí tu pravou tropickou atmosféru i v zimních měsících. Klasické pokojovky – pořád to stejné dokolečka. Vánoce spojené s tradičními vánočními hvězdami… Letos se vám však zachtělo trochu změny. Interiér bytu, zasklená lodžie, zimní altán či zahrada – to je to pravé místo, kde můžete právě nyní vytvořit zákoutí ve stylu nespoutaných tropů. Zkuste to zkrátka trochu jinak – netradičně.

Podzimní počasí nás z rozkvetlých zahrad zahnalo do tepla našich domovů. I zde si však lze vytvořit úžasnou atmosféru tropických dní. Nemusíte zrovna vlastnit obrovskou zimní zahradu, abyste například do obývacího pokoje vnesli pomocí květin nádech dálek a exotiky.

foto: pixabay.com

Exotická kráska plumérie.

Jak na výběr exotických květin?

Pro každý typ interiéru je vhodný jiný typ rostlin. Při výběru rostlin musíte zohlednit náročnost a přirozené podmínky pro jejich pěstování. Najděte si co nejvíce informací o rostlině, kterou si hodláte pořídit. Realisticky se zamyslete nad tím, zda jí dokážete zajistit ty podmínky, které jsou pro její zdravý růst nezbytně nutné.

Pokud se vám nechce „googlit“ a pročítat spoustu informací svěřte vše do rukou odborníků. V květinářství, ale i hobby marketech, by měli být schopní vám o rostlinách v nabídce podat informace, které jako pěstitel musíte znát.

foto: pixabay.com

Drobné lístky fikusu benjamina.

Zkuste to s fíkusy

I nízké teploty dovolují doma pěstovat exotické krásky – jako začátečník to zkuste například s fíkusy. Jsou to mohutné rostliny s tlustými listy, které se dorůstají výšky až dvou metrů. V kombinaci s kvetoucími barevnými rostlinami vytvoří úžasné zákoutí. Dobře reaguje na zvýšenou vlhkost vzduchu a mírné sluneční záření. Nemusíte se bát umístit ho i například k severním oknům. Je poměrně odolný a zvládne to. Co však nemá rád, jsou rychlé teplotní přechody a přelití.

Palmy – připomínka dovolené u moře

Palmy jsou neodmyslitelným synonymem dovolených u moře. Vsaďte tedy na rostliny se vzhledem palmy. Velmi oblíbená je například dracena. Na výběr jsou varianty s jednobarevnými i strakatými listy. Volba záleží pouze na vás. Dařit se jí bude na místě bez přímého slunečního svitu a také nemá ráda průvan.

foto: pixabay.com

Orchidejím je nutné věnovat speciální péči. Odměnou vám budou úžasné květy těchto exotických krásek.

Kvetoucí krásky

Pokud hledáte kvetoucí tropické krásky, pak je téměř nutností pořízení půvabných orchidejí je. Orchideje s různobarevnými květy můžete navíc přesně sladit s dominantními barvami vašeho pokoje nebo zimní zahrady. Aby se vám orchidej odvděčila překrásnými květy, vyžaduje však specifickou péči.

Spolu s květinou nezapomeňte pořídit speciální hnojivo na orchideje. O jeho použití se informujte v prodejně a minimálně si pročtěte etiketu.

Orchidej se úžasně hodí například i ke svátečnímu vánočnímu aranžmá. Například druh Miltonia s velkými květy nejenže úžasně zpestří okolní prostředí, ale také příjemně provoní váš domov.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist