valentýn

Valentýn

Blíží se 14. únor, den, kdy má svátek Valentýn. Tento den se stal symbolem všech zamilovaných. Pod vlivem komerce a tlaku obchodníků je u nás svátek svatého Valentýna nedoceněný. A přitom je to jen příležitost, jak dokázat tomu druhému, že vám na něm záleží a máte ho rádi. S onou komercí to pak nemusí mít vůbec nic společného.

Muži se oslavě svátku všech zamilovaných sveřepě brání, vždyť je to přeci jen přehnaný obchodní tahák a jakási americká vymyšlenost. Ženy pak s trpkým úsměvem na rtech dodávají, že ony Valentýna také rozhodně neslaví. A oba se pak vzácně shodnou na tom, že si přeci vyznávají lásku po celý rok a nepotřebují k tomu nějaký svátek. Je to však skutečně pravda? Nebo jen nějaká falešná póza…

Foto: pixabay.com

Květinou ještě nikdo nic nezkazil – postačí jediný květ. Nemusíte kupovat drahý pugét. A prosím, vyndejte ho z celofánu :o)

Foto: pixabay.com

Radost udělá i rostlá květina – stačí malé gerbery nebo jarní primule. Už teď je jich v obchodech plno a pořídit se dají i za dvacku.

 

Muži navíc rádi dodávají, že přeci máme první máj. Chtějí tak své protějšky snad uchlácholit, že prvního května na ně jisto jistě s nějakou drobnou pozorností, polibkem či obejmutím nezapomenou?

Opak však mnohdy bývá pravdou… Na prvního máje si pak pozdě večer jen stěží vzpomenou, že svou milou zapomněli políbit, jak tradice praví, pod rozkvetlou třešní a po tmě, možná i v pyžamu, ji vláčí po zahradě, aby jí takto vyznali lásku. Což má s romantikou jen pramálo společného.

Foto: pixabay.com

A co takhle nakreslit srdíčko, napsat pod něj vzkaz: Mám tě rád… Miluji tě… a nenápadně ho připnout třeba na ledničku? Drobnost, co nic nestojí a vykouzlí úsměv na tváři.

Ženy, možná proto, aby se neshodily, se sklopeným zrakem tvrdí, že jim na nějakém Valentýnu nezáleží a přitom ve skrytu duše možná tajně doufají, že si na ně jejich milý vzpomene. Udělá to velké gesto a dorazí domů s kytkou, čokoládou, lahvinkou vína nebo dokonce s pozváním na večeři… Pokud se tak nestane, jsme my ženy zklamané a cítíme se nedoceněné.

Ale milé dámy, vlastně si za to můžeme sami!

Falešnou hrdost stranou

Zkuste to letos jinak. Pánové staňte se gentlemany a vy ženy dámami. To vůbec nic nestojí a často jde jen o milé gesto.

Foto: pixabay.com

Pár posbíraných kamínků sestavených do tvaru srdce – na balkóně, terase nebo jiném místě. Stačí jenom trochu chtít!

Když už se k němu muž odhodlá, tak ho neodmítejte a pokud je váš milý v tomto směru opravdu slepý a potřebuje, jak já říkám: „Před upotřebením protřepat…“, dejte mu jasně najevo, že vám Valentýn vlastně nevadí.

Řekněte si o pozornost, ale nemějte přehnaná očekávání. To platí nejen na Valentýna, ale po celý rok, pro ženy i pro muže!

Foto: pixabay.com

Odpolední čaj nebo káva ve stylovém hrnečku, jen pro vaši lásku.

Pár srdíček z moduritu - dva malí prckové, chvíle času a valentýnská dekorace, která sice není perfektní, ale je vyrobená s láskou, je na světě.

Pár srdíček z moduritu – dva malí prckové, chvíle času a valentýnská dekorace, která sice není perfektní, ale je vyrobená s láskou, je na světě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist