květinová stěna

Netradiční květinové stěny a aranžmá

Každý milovník květin dumá nad tím, jak svůj byt květinami zkrášlit. Květiny do interiéru prostě patří – jsou velmi dekorativní, zútulní každou místnost, přispějí ke zkvalitnění klimatu v prostoru. Možná byste ale uvítali trochu kreativity, než jen umístění do květináče! Co třeba netradiční květinové stěny a aranžmá? Inspirujte se v našem článku.

Květiny lze prostě umístit do květináče, nebo si s jejich umístěním trochu více pohrát a vytvořit netradiční květinová zákoutí. Pomocí květin lze vytvořit celé obrazy, zelené květinové stěny nebo vytvořit originální kout pomocí závěsných květináčů. Fantazii se meze nekladou. Také použití pokojových květin je různorodé, a ani v tomto ohledu není příliš mnoho omezení. V poslední době jsou také velmi oblíbené tzv. kokedamy nebo minimalistická květinová zátiší vytvořená třeba ve skleněné lahvi.

pokojové květiny

Květiny patří o každého interiéru – ať již v tradičních květináčích nebo v originálních uskupeních a zákoutích.

Zelené květinové stěny

Zeleným květinovým stěnám se někdy říká vertikální zahrady. Vyniknou ve větších vzdušných prostorách. Jsou velmi stylové a opravdu IN. Tvořeny mohou být speciálními kontejnery. Ty tvoří nosný materiál celé květinové stěny, jsou z voděodolného materiálu a do jednotlivých kapes jsou zasazeny květiny. V případě potřeby lze jednotlivé rostliny vyjmout a nahradit je jinými.

květinové stěny

Květinové stěny mohou být vytvořené i z bylinek. Stanou se tak velmi praktickou součástí třeba balkónu nebo kuchyně.

Takto pěstovat nemusíte pouze pokojovky. Můžete si vytvořit „jedlou“ bylinkovou zelenou stěnu, která bude nejen dekorativní, ale také praktická a funkční.

Pokud z nějakého důvodu není možné do prostoru umístit vertikální pěstební kontejner, je možné si vypomoci například populárními paletami. DO vertikálně upevněné palety lze od přihrádek umístit květináče s rostlinami. Vyjímat se budou květiny kvetoucí i nekvetoucí, popínavé, drobné konifery, bonsaje nebo sukulenty. Záleží pouze na vašich preferencích a vkusu.

květinová stěna

Květinová stěna nemusí být přímo umístěná na zdi. Pomocí poliček a závěsných květináčů může tvořit netradiční předěl místnosti.

Zákoutí se závěsnými květináči

Závěsné květináče vždy oživí interiér, obzvlášť pokud máte dobrý nápad a jejich pomocí vytvoříte celý zelený kout. Zavěsit je můžete do různých výšek přímo od stropu nebo využít přírodní závěsné systémy např. z dekorativních větví. Také jednotlivé květináče mohou být různě velké a z různých materiálů.

závěsný květináč

Velmi populární jsou závěsné květináče – lze je do různých výšek zavěsit od stropu nebo k zavěšení využít různé dekorativní konstrukce.

V poslední době jsou velmi populární minimalistické kokedamy – rostliny umístěné v průhledných baňkách, kde je dekorativní nejen květina, ale zároveň i její substrát a kořenový systém.

kokedamy

Do minimalistického interiéru se hodí kokedamy nebo subtilní květinová aranžmá umístěná třeba do sklenice.

Co takhle květinový obraz?

Pokud je vaše fantazie opravdu bezbřehá, tak se můžete pomocí květin pokusit na zeď vytvořit dokonce celý obraz! Základem bude designový rám, do kterého umístíte jednotlivé rostliny – do obrazu můžete poskládat buď jednotlivé květináče. Vyniknout však ponechejte květinám, květináče by měly být spíše upozaděny. Barevnost pak zajistí různé odstíny zelené. Pro obraz je ideální využití hydroponií – tedy květin, které nepotřebují klasický květináč vyplněný substrátem.

květiny jako dekorace

Nemusíte vytvářet přímo celé stěny, originálně bude vypadat i designová polička s květinovým aranžmá.

Skutečným designovým kouskem pak je obraz vytvořený z mechu. Použít můžete buď ten skutečný nebo mech umělý.

mechový obraz

Skutečnou designovkou je pak mechový obraz.

Tak co? Pustíte se i vy do tvoření živých květinových stěn? Pokud ano, tak ale vždy mějte na paměti, že i takto netradičně umístěné květiny je nutné zalévat, přihnojovat a starat se o ně stejně, jako o každou jinou květinu.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist