trendy bydlení

Jaké jsou aktuální trendy bydlení v roce 2018

Módním trendem jednadvacátého století je cítit se dobře nejenom ve vlastní kůži, ale i doma. Rádi bychom vám představili letošní trendy pro home dekor, které dodají vašemu příbytku šmrnc moderny, ale zároveň klidu a pohodlí, které byste doma měli cítit.

Co teď vlastně v moderním home dekoru letí?

Střídmost, přírodní materiály, světlo. Zařiďte si ve vašem bydlení tyto tři věci, a určitě se budete z práce těšit domů o něco více. Moderní home dekor se ve vás má totiž snažit vzbudit pocit, jako byste byli v přírodě. K malbě stěn se používají převážně zemité tóny a barvy pastelové. V případě kuchyní a koupelen jsou časté kachličky s mozaikami.

Co se týče vybavení bytu, na rustikální doplňky narazíte snad v každém obchodu zaměřeném na domácnost. Typickým úkazem je nábytek s „opotřebeným vzhledem“, nábytek v podobě almar, stolů, židlí, lavic, truhel, stojanů, poliček či rámů na obrázky. Kdo nemá rád masivní neopracované dřevo, najde se v bílém či krémově barevném nábytku typu „Ikea“, kdy je vše laděno čistě, jednoduše a nenápadně. Bílý nábytek je povětšinou doplňován barevnými doplňky, opět v nenápadných pastelových barvách, jako je například růžová, ale třeba i hořčicově žlutá či modrá. Velkým hitem posledních dvou let je mramor a zlato. Na internetu se dá sehnat skoro všechno s mramorovým potiskem, ušetříte tak své peněžence a přitom budete trendy. Zlato, jak klasické, tak to růžové, najdete v moderních obydlích především jako barvu úchytek, světel a podobně. Výrobci kuchyňského náčiní se též rádi inspirují módou pozlaceného vzhledu a můžete si pořídit vše od mís po konvice v těchto barvách.

Foto: pixabay.com

Čistá a jednoduchá kuchyň – radost vařit

Světlo a prostor, to jsou trendy obývacích pokojů

Co se týče obývacích pokojů, jsou stále více oblíbené velké místnosti s vysokými stropy. Nejvýraznějším kusem nábytku je pohovka, a to proto, že zabírá většinovou část místnosti. Je tomu už nějaký ten pátek, co se s oblibou televizní stěny vyměňují za stěny plné umění. Majitelé zdi rádi dekorují obrazy, na jejichž vlastnictví jsou nejvíce pyšní. Nemohu opomenout módu obrázků s motivačními citáty, které vám mají buď zlepšit den, dodat motivaci, nebo vám jednoduše říct, že vypadáte skvěle.

Foto: pixabay.com

Vysoké postele a plédy – to jsou trendy bydlení budoucnosti

Recept na klidné spaní

V ložnicích převažují postele na vysokých nohách, na kterých nesmějí chybět tlusté peřiny a spousta menších či větších polštářů. V případě polštářů jde opravdu o kvantitu a je zde prostor na kombinaci vzorů povlečení. Často je možné vidět pletené plédy přehozené buď ledabyle, nebo upraveně přes postel, které ložnici dodávají její útulnost. Velký důraz je kladen na množství zeleně, tudíž je povinností moderního obyvatele bytu vybavit si ho květinami, nejlépe vysokými kaktusy, fíkusy a podobně.

Ve dvacátém prvním století se dá bydlet krásně, a vzhledem k tomu, že jsou oblíbené i retro věci, tak i levně.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist