Obývací pokoj

Obývák jako od designéra? Pocit luxusní sedačky či drahého nábytku zajistí pár chytrých nápadů.

K stylové obývací místnosti vám pomohou polštáře, správně zavěšené závěsy nebo zrcadla. Dopřejte si větší okna, nápadný nábytek či luxusní sedačku za pár korun.

Právě si zařizujete domácnost a nemáte moc financí? Přesto se vám líbí, jak vypadá bydlení celebrit nebo si nenecháte ujít zajímavé pořady o bydlení, kde designéři během pár dnů z nevzhledného interiéru udělají designový a funkční prostor? Někdy ani nemusíte měnit nábytek. Prostor si můžete přetvořit pomocí několika zajímavých triků.

Dlouhé závěsy zvětší okna

Obyvatele starých domů nebo bytovek často trápí malá okna. Pokud jsou na nich navěšené závěsy nebo dokonce i záclony ve stejné délce, okna mohou působit ještě menším dojmem. Ve výsledku pak celý obývák vypadá zbytečně temný a malý .

Malá okna pomohou opticky zvětšit závěsy zavěšené od stropu až po podlahu. Foto: Bigstockphoto.com

Malá okna pomohou opticky zvětšit závěsy zavěšené od stropu až po podlahu. Foto: Bigstockphoto.com

Jak okna opticky zvětšit? Vhodným trikem je připevnit garnýže co nejvýše ke stropu a pořídit si závěsy dlouhé od stropu až na zem. Okno se tak opticky prodlouží. Dobré je volit světlé závěsy, které sluneční paprsky ještě více rozptýlí. Záclony vytvoří i z malého obýváku romantický světlý prostor. Můžete jimi zakrýt i nevzhledný radiátor, který se často pod oknem nachází.

Zrcadla zvětší místnost

Staré domy trpí i na nedostatek místa v obýváku. Tmavý a malý prostor může působit sice útulně, ale člověk se v něm po čase cítí stísněně. Pokud to chcete změnit, obývací prostor trochu prosvětlit a co nejvíce ho opticky zvětšit, zkuste do místnosti vhodně zavěsit větší i menší zrcadla. Odraz v zrcadle dodá vašemu obýváku na objemu. Při jejich umísťování však myslete na to, aby nevytvářela nežádoucí odraz televize či světla.

Ze starých gaučů udělejte luxusní sedačky

Největším problém obýváku často bývá stará robustní sedací souprava, která v interiéru působí jako pěst na oko. Pokud nemáte na novou peníze, zkuste starý potah zakrýt kvalitním světlým přehozem nebo dekou. Pocit luxusní sedačky navodí i kvalitní polštáře. Kromě toho, že s nimi můžete jednoduše osvěžit prostor, pomohou vám i jako opěrka pod bederní páteř, aby se vám i na staré sedačce sedělo pohodlně. Polštářky by však měly mít jinou barvu než vaše sedačka. Nebojte se ani výrazných barev. Celý prostor tak získá na zajímavosti.

Kvalitní polštářky zvelebí vaší sedačku a dopřejí vám pohodlné posezení. Nebojte se kontrastních barev. Foto: Sedackyphase.cz

Kvalitní polštářky zvelebí vaší sedačku a dopřejí vám pohodlné posezení. Nebojte se kontrastních barev. Foto: Sedackyphase.cz

Renovujte nábytek

Nenávidíte vaše staré skříně, ale nemáte na nové? Pokud se ty vaše ještě nerozpadají, někdy zcela postačí vyměnit úchytky na zásuvkách či dvířkách jednotlivých skříněk. Vyměnit úchytky je mnohem méně nákladné, než si kupovat nový nábytek. Pokud vsadíte na zajímavé barevné či kožené držáky, váš prostor získá úplné novou dimenzi.

Schovejte dráty

Vadou na kráse téměř každého českého obýváku jsou nevzhledné dráty vedoucí ať už k počítači nebo k televizi či jiné elektrotechnice. Například v dnešní době je velmi moderní zavěsit si velkou plochou televizi na zeď. Často se však stává, že lidé zapomenou, že k televizi vedou i dráty a musí se pak na ně každodenně dívat. Pokud se vám je už nedá zabudovat do zdi, obtočte například dráty bílou páskou. Dají se i schovat do různých bílých papírových nebo k tomu určených umělohmotných trubiček.
There are 3 comments

Add yours
  1. Eliška Malá

    Dobrý den, kde jste při vybavování obýváku hledali inspiraci? Já trochu představu mám, ale potřebuji k tomu sehnat doplňky… Kam bych měla zajít, abych stopro uspěla? Jako nechce se mi lítat po všech čertech a nakonec stejně nic neseženu… Děkuji.

  2. Pavlína

    Skvělý článek 🙂 Určitě některé z tipů zkusím. Nevím, jestli se mi dostatečně povede zrenovovat starou sedačku, ale určitě aspoň částečně než našetřím na novou.

  3. martina losová

    Nábytek do obývacího pokoje, který se dá považovat za velmi kvalitní-myslím, že masiv se rozhodně vyplatí, a to nejenom v obývacím pokoji.


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist