westwing-nova-tvar-country_1

Nová tvář country: modern a glam

Styl country si od pradávna spojujeme s neformálním, uvolněným životním stylem a vazbami k tradici. To ale vůbec neznamená, že domy v country stylu musí nutně připomínat romantické skanzeny! Starý dobrý country styl se nyní vrací v nové, svěží a změněné formě. Podívejte se s námi, jak se lze kochat krásou venkovského života – také ve městě – a nevzdávat se výdobytků soudobého designu.

Country styl ve verzi modern

Přestože je styl modern country novodobý, jeho základem jsou vesnické hodnoty. Nejdůležitější je lehkost bytí v souladu s přírodou a také to, co způsobuje, že život je mnohem příjemnější: rodina, přátelé, pohodlí, dobré jídlo a pití. Nejdůležitější je zůstat věrný těmto hodnotám! Interiéry ve stylu modern country však vůbec nejsou přesycené nostalgií – spíše jsou plné současného mezinárodního stylu.

Foto: westwingModern country. Jak na to?

Ve stylu modern country dominuje jednoduchost: neopracované dřevěné stoly na podstavcích nebo s nohami do kříže, masivní dřevěné židle ve slohu lidového nábytku a dvou- nebo třídveřové skříně vnášejí do moderních interiérů selské prvky.

Spojení chladné a stylové textury s rustikální drsností a záměrnými nedokonalostmi dává ve finále moderní dojem. Dřevo, kámen a cihly propůjčují interiéru špetku venkovského stylu. Dřevěné podlahové desky můžeme nahradit třeba betonem, ale rustikální prvky budou vždy dominovat.

Foto: westwing Foto: westwing

 

 

 

 

 

 

 

Ojedinělé ale vkusně zvolené dekorace a doplňky působí v prostoru útulným dojmem.  Nastal čas rozloučit se s těžkými, vlněnými koberci, přehnaně subtilními okenními dekoracemi a sbírkami figurek, ozdob a talířů.

Tlumené organické barvy zdí – bílá, barva slonoviny, béžová a šeď – podtrhují tvary nábytku a vytváří v interiéru pocit lehkosti.

Velký kárový vzor a široké pruhování jsou novou verzí malých, rustikálních vzorů, které se výborně hodí ke stylu modern country.

Foto: westwingStyl country ve verzi glam

Po několika letech všudypřítomné skromnosti a zdrženlivosti v interiérovém návrhářství, se vrací prvky glamour, a to nejen do stylu country. Zde je několik tipů, jak lze rustikálnímu stylu dodat lesku.

Foto: westwingFoto: westwing

 

 

 

 

 

 

 

Impozantní osvětlení je naprostou nutností – hlavně lustry a nástěnná svítidla vyrobené z čirého nebo barevného skla Murano.

V interiéru ve stylu glam country nesmí nikdy chybět lesklé látky, řasení, třásně, zápichy, keramické dekorace a složité vzory. Květiny, například hortenzie, dokážou jednoduchým způsobem rozveselit luxusní aranžmá.

Foto: westwing

Zdroj:  www.westwing.cz.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist