rustikální nábytek

Trend s názvem rustikálno

Rustikální nábytek a rustikální styl vdechne vašemu domovu nádech dětství, které jste trávili na venkově u babičky. Zájem o rustikální trendy na poli bydlení v poslední době velmi vzrůstá. Rustikální totiž nutně nemusí znamenat starý. Rustikální designový styl tvoří jakýsi protipól modernímu minimalistickému stylu. Ten dává důraz na jednoduchost až střídmost, studené materiály – kov a sklo. Oproti tomu „rustikálno“ dává prostor pro hravost a fantazii. Použití a renovaci starších již dávno zapomenutých věcí. Postarší nábytek je to, co dává rustikálnímu stylu kouzlo jeho útulnosti a tepla. V článku vám dáme tipy na to, jak postaršího nábytku využít.

I dávno zapomenuté věci jdou znovu použít

Ohlédněte se do minulosti, kolikrát v životě se vám stalo, že jste si koupili něco nového do vašeho příbytku a museli se rozhodnout, zda si starší kus nábytku ponecháte na půdě či ve sklepě, nebo ho vyhodíte. A teď se upřímně zamyslete nad tím, kolik jste toho opravdu vyhodili nebo darovali někomu jinému. Až se blíže podíváte na fotky u tohoto článku, možná vám bude všech těch věcí líto, protože v dnešní době se za rustikální nábytek platí nemalé peníze.

foto: pixabay.com

Retro je nové in!

Vyhodit, nebo zrenovovat?

Kdybyste na půdě, ať už svojí, nebo rodinného příslušníka, našli starší kus nábytku jako je skříň, stůl, židle, konferenční stolek, pohovku, truhlu, postel či křesla, tak si vzpomeňte na tento článek. I tyto věci se dají znovu využít. Že postrádají ten správný šmrnc nebo mají oprýskanou barvu? Nevadí! U materiálu, jako je dřevo, je snadné svrchní vrstvu obrousit a znovu natřít či nalakovat. Dnes můžete v obchodech často vidět nábytek, který má schválně vypadat tak, jako by byl oprýskaný. Můžete to brát jako domácí úkol, u kterého si však odpočnete. I stará křesla, pohovky a taburety se dají znovu očalounit. To už možná sami nezvládnete, ale od toho jsou tu kvalifikovaní lidé, kteří milují starým věcem dávat novou duši a rádi vám vybledlé čalounění potáhnou nebo vymění za novou látku.

Nádech přírody

Rustikální nábytek je spíše pro ty, kteří se nehoní za častými renovacemi obydlí. Kvalitní dřevo dlouho vydrží, ale také si udrží svůj vzhled a snad nikdy nevyjde z módy. Při vaření v kuchyni, kde jsou skříňky vyrobeny z kvalitního pevného dřeva, se budete cítit skoro jako byste byli v lese, v tichu a harmonii. Pozor si však dejte na barvy doplňků, které si do kuchyně dokoupíte, ale také na barvu kuchyňských kachliček a zdí. Zde byste se možná měli vyhnout křiklavým barvám a držet se neutrálních odstínů, jako je krémově bílá, béžová či šedá.

Foto: pixabay.com

Zahrada s pohledem do minulosti.

Rustikálno i na zahradě

Rustikální nábytek můžete použít nejen doma, ale i na zahradě. Vezměte ven vaše starší ratanové židle, dřevěný stůl po babičce a dopřejte své zahradě nádech historie. Krom klasického nábytku můžete použít i starší žebříky, které můžete nechat porůst popínavými rostlinami. V dnešní době je moderní používat i například klasické, nepoužívané kovové vany, které můžete naplnit hlínou a použít je jako velký květináč. I rozbitá keramika, jako třeba květináče, mohou kupodivu najít své uplatnění, klidně jen jako dekorace.  Rustikální nábytek se bude v prostoru vašeho dvorku či zahrady vyjímat i díky tomu, že vypadá přírodně, tudíž vaší zahradě dodá nádech oázy klidu.

Člověk, který chce žít moderně, nemusí všechno své vybavení kupovat za ty nejdražší peníze, protože i zde se dá ušetřit. Udělejte svým blízkým radost a použijte jejich dávno zapomenutý nábytek, protože občas je škoda některé věci vyhodit.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist