rustikální styl

Rustikální nábytek

Rustikální nábytek nás svým vzezřením a atmosférou přenáší do dob dávno minulých…

Pojem „rustikální“ se v poslední době v oblasti bydlení vyskytuje stále častěji. Ne však každý tomuto slovu správně rozumí a mnozí vlastně ani netuší, jaký že styl si pod tímto pojmem mají představit. Stručně řečeno, rustikální styl se vrací v designu a hlavně v použitém materiálu k selskému nábytku.

Tento, tedy „selský“ styl, je velmi oblíbený při zařizování chat a chalup. Nezřídka se s ním můžeme setkat i v rodinném domku. Jestli-že uvažujeme, že si zařídíme nějakou místnost právě v rustikálním stylu, měli bychom dobře zvážit, zda bude ladit i s ostatními místnostmi bytu. Tento styl se příliš nesnese s kombinací stylů moderních. Velký důraz je kladen na použitý materiál, zatímco moderní styly preferují kov a sklo, v případě stylu rustikálního je to dřevo. Nábytek se vyrábí z masivních dřev (zejm. dub, buk, smrk aj.) a to ve všech možných barevných odstínech.

Rustikální styl je velmi romantický a v interiéru navozuje klidnou a vyrovnanou atmosféru, což mnozí z nás v dnešní uspěchané době vyhledávají. Hodí se pro zařízení jakékoliv místnosti – obývacího pokoje, ložnice i kuchyně.

Co se týče kuchyní – nabízí rustikální styl celou škálu variant a možností, kdy se vyznavač tohoto designu může skutečně „vyřádit“. Selský nábytek je kopírován svým vzhledem i použitým materiálem, masivním smrkovým či borovým dřevem. Jestli-že se vám tento styl líbí a nemůžete si dovolit nechat si vyrobit celou kuchyňskou linku z masivu, pak stejně dobře poslouží výměna dvířek vaší starší kuchyně za nové imitující jak materiál, tak i tvar původních selských kuchyní.

Nejen vzhled kuchyňské linky, ale také použité doplňky navozují tu správnou atmosféru. Jako krásná dekorace působí starší kameninové či keramické formy na bábovky. V antikvariátech se dají pořídit vcelku levně – stačí si jen vybrat tu pravou. Dobře se zde také budou vyjímat zelené bylinky umístěné u okna v menších kameninových květináčcích. Poslouží nejen jako okrasa, ale i k dochucování pokrmů. Stylovou atmosféru také dotváří bytové textilie. K rustikálnímu stylu se spíše než žaluzie bude hodit klasický závěs s pěknou záclonou, na stole by pak neměl chybět ubrus. Ze vzorů jsou oblíbené zejména kostky a to především červené nebo modré v kombinaci s bílou. Rustikální styl se doplňuje s proutím: v takovéto kuchyni se jistě bude vyjímat proutěná ošatka na chleba či na ovoce.ZATÍM NEBYL VLOŽEN ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ, BUĎTE PRVNÍ.

VSTUP DO DISKUZE

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist