hliníková okna

Trend letošního roku: dřevohliníková a hliníková okna

Trendem letošního roku v oblasti otvorových výplní se v prémiovém segmentu individuálních staveb stala dřevohliníková a hliníková okna. Důvod spočívá nejen v jejich funkčních a designových vlastnostech, ale i v jejich schopnosti plnit náročná architektonická řešení.

Fot: okna.eu

Hliník je velmi odolný materiál, který lze použít pro velkoformátové prosklené stěny nebo do různě širokých profilů.

Hliníková okna pro velké portály

Pro okna a portály velkých rozměrů, které jsou častým prvkem individuálních moderních staveb, jsou bezkonkurenčně nejvhodnější volbou hliníkové rámy. Díky řadě technických možností výroby je lze vyrobit v jakémkoliv formátu. Hliník je velmi odolný materiál, který lze použít pro velkoformátové prosklené stěny nebo do různě širokých profilů. Je ideálním materiálem pro bezprahová a bezrámová řešení, jež jsou mezi architekty taktéž v oblibě. Na rozdíl od dřevěných rámů nejsou ty hliníkové citlivé na vlhkost ani na teplotu. Mají skvělou statiku a jejich životnost je téměř neomezená. V současné době vyspělých technologií se hliníková okna dokážou svými tepelně izolačními vlastnostmi vyrovnat i dřevěným rámům. Nejvíce se hliníková okna hodí do designových a moderních domů. Jsou oblíbená pro geometricky jednoduché a rovinné formáty oken. Hliníková okna dokážou splnit požadavky pro nízkoenergetické i pasivní domy a přesto je jejich cena nižší než u dřevohliníkových oken, což si zákazníci mnohdy neuvědomují.

Foto: okn.eu

Hliníková okna dokážou splnit požadavky pro nízkoenergetické i pasivní domy.

 

Dřevohliníková okna

Dřevohliníková okna jsou považována za prémiové zboží, proto je jejich cena o 30 až 50 % vyšší než cena dřevěných nebo hliníkových oken. Pokud ovšem zákazníci upřednostňují pocit přírodních dřevěných rámů v interiéru, jsou pro ně dřevohliníková okna jednou z možných variant. Existují dva způsoby výroby dřevohliníkových oken.

  • Skla mohou být zakomponována mezi dřevěným a hliníkovým rámem. V tomto případě se jedná o tzv. kombinované okno, které je na trhu kratší dobu a jeho výroba je levnější.
  • Druhou možnost, vyzkoušenou léty praxe, představuje klasické dřevěné okno, které má z exteriérové strany navíc hliníkové opláštění. Nejdůležitější je zabránit průniku vody do prostoru mezi dřevem a hliníkovým opláštěním, jelikož následky jsou neopravitelné.

U obou variant provedení dřevohliníkových oken chrání odolný hliníkový materiál před vnějšími vlivy okno z venku. Navíc dodává oknům hodnotnější a prestižnější vzhled. Umožňuje stejně jako v případě hliníkových oken v podstatě jakékoliv barevné řešení (odstín, dezén, lesk/mat, struktura, dekor dřeva nebo potisk). U dřevohliníkových oken odpadá nutnost častých oprav a obnov externích nátěrů jako jedna z nevýhod klasických dřevěných rámů. Stejně jako dřevěná okna, nejsou ani ta dřevohliníková vhodná do prostředí s vyšší vlhkostí, jako jsou kryté bazény nebo zimní zahrady s velkým množstvím rostlin.

Foto: okna.eu

Dřevohliníková okna mají punc luxusu a prestiže.

 

Kam dál?

plastove-okno6.jpg  Okno s nulovou ztrátou tepla

okno-1  Léto vhodná chvíle pro výměnu oken

plastove-okno4.jpg  Výběr oken – dřevo nebo plast?
There is 1 comment

Add yours
  1. Mirek

    No já nevím, mi to přijde zbytečný. Já mám okna klasický dřevěný od Vekry a jsu spokojený. Mi ten dřevohliník furt přijde dobrý tak na výlohy, nebo okna do fabriky a kanceláří. Na mě je to takové studené. Sused je má a říkal že supr, ale na mě je to zbytečně drahý. Ale proti gustu…


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist