boho styl

Poradíme vám, jak na BOHO STYL

Nezávaznost, spontánnost, divoké barvy, hippie doplňky… pokud zde spatřujete otisk své nátury, pak je BOHO STYL pro vás to pravé. Poradíme vám, jak si zařídit bydlení v BOHO STYLU.

Samotné označení BOHO STYLU vychází z francouzského označení společenské vrstvy – bohémy. Mezi ně patřili v 19. Století malíři, spisovatelé, básníci a vůbec všichni kreativní lidé, kteří nechtěli být svázáni společenskými konvencemi. Chtěli vyjádřit své pravé já. Tímto principem se inspiroval i dnes populární styl interiérového vybavení – tak zvaný BOHO STYL.

Pravidla BOHO STYLU

Základním pravidlem BOHO STYLU je, že žádná pravidla neexistují. Jeho příznivcem je většinou člověk kreativní, nekonvenční, který není vyznavačem striktního řádu a rád spojuje na první pohled neslučitelné kombinace. Najděte v sobě rebelství a vzepřete se barvám, vzorům i materiálům.

orientální koberec

Jediným pravidlem BOHO STYLU je, že žádná pravidla neexistují. (foto: pixabay.com)

Co tedy BOHO STYL vlastně znamená?

Všechny barvy duhy a mnohem víc

Zapomeňte na jednoduché a minimalistické interiéry! Boho se nese ve znamení výstřednosti a okázalosti, kdy do popředí vystupují pestré barvy a křiklavé vzory. Avšak i tady existují jisté mantinely, za které by neměl jít ani ten nejodvážnější vyznavač bohémské nespoutanosti. Dobré je zvolit si jako základovou neutrální barvu v zemitých tónech, kterou můžete postupně doplnit modrým kobercem, červenými květináči, žlutým přehozem a fialovými polštáři.

Nadčasové jsou pastelové odstíny, a jestli neholdujete křiklavým barvám, sáhněte po tlumených odstínech béžové či šedé. Pokud zvolíte výrazné dekory, vězte, že dokáží interiér velmi efektivně povznést a ozvláštnit. Nebojte se ani kombinace vzorů, pokud vás doposud svazovala nutnost vybrat si mezi svislými proužky a puntíky, teď už nemusí. Nebojte se vzory i barvy vrstvit a spojovat, avšak dbejte na to, aby všechno lahodilo vašemu oku a necítili jste se v místnosti spíš jako v cirkuse.

Vyznavači BOHO STYLU milují výrazné doplňky, nebojte se je ukázat světu a udělat z nich dekoraci. (foto: pixabay.com)

Materiálům se meze nekladou

Příroda hraje v případě BOHO STYLU prim, proto vycházejte vždy ze dřeva, ratanu, bambusu a podobných materiálů, které mají základ v srdci lesa či džungle. Nic nezkazíte ani použitím kamene nebo kůže, ta se hodí především na majestátní pohovky nebo taburety. Do nábytku navíc nemusíte investovat vysoké částky, velkou inspirací vám mohou být vintage trhy, blešáky nebo garážové výprodeje. Bohémům přece nevadí menší škrábanec na stole nebo ulomená úchytka šuplíku, právě tyto nedokonalosti dávají prostor kreativitě a fantazii nového majitele. Neuškodí ani trocha orientu – kvalitní koberec s orientálním vzorem pozvedne každý interiér.

Doplňky v hlavní roli

S BOHO STYLEM hrajete hlavní roli v interiéru vy, a vaše osobnost, proto se nebojte obklopit předměty vám nejbližšími. Pokud jste si přivezli z dovolené sošku či extravagantní suvenýr, teď je čas jej ukázat světu! Sbíráte originální keramiku či starodávné hrníčky? Právě bohémská nespoutanost dává prostor se vyjádřit naplno a bez pravidel.

Květiny dodají interiéru život

Pusťte si přírodu do domu, květin není nikdy dost. BOHO STYL přímo pulzuje životem, a proto by u vás doma v žádném případě neměly chybět malé květináče ani velké truhlíky se sukulenty, kaktusy, palmami nebo pokojovkami. Navíc zase si můžete vyhrát se vzory a materiály – pro velké rostliny zvolte neotřelé obaly z betonu, pro menší se spíš hodí jemnější etno dekor.

sukuletny

K neotřelému BOHO STYLU patří i netradiční a neotřelé pokojové květiny. Vsaďte třeba na sukulenty. (foto: pixabay.com)

Experimentujte a pár květin v interiéru zavěste, k tomu přidejte světelné řetězy nebo svíčky a atmosféra exotiky je hotová. Nebojte se ani květinových vzorů a vsaďte na ně při výběru koberce, závěsů či potahu na pohovku, které mohou stejně jako rostliny vdechnout místnosti život.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist