malá koupelna

Jak zařídit malou koupelnu? Vsaďte na světlé barvy a sprchový kout

Bojujete v koupelně o každý centimetr čtvereční? Nechte se inspirovat našimi tipy, díky kterým i malou koupelnu zařídíte prakticky a funkčně. Často stačí použít ty správné barvy, pořídit vhodné úložné prostory a vyměnit vanu za sprchový kout.

Co v koupelně skutečně potřebujete?

Zařizovat malou koupelnu může být zábava, ze začátku to ale vyžaduje hodně času a plánování. Ze všeho nejdříve si proto rozmyslete, bez čeho se v koupelně skutečně neobejdete a co by pouze zbytečně zabíralo cenný prostor. Nenašlo by se ve vašem bytě vhodnější místo pro pračku a sušičku? A opravdu by vám nestačil sprchový kout?

Vsaďte na světlé barvy

Malou koupelnu dokážete zvětšit i bez stavebních úprav. Stačí při jejím zařizování použít světlé barvy, lesklé materiály a velkoformátové obklady či dlažbu. Menší počet spár koupelnu sjednotí v jeden souvislý celek a opticky jí přidá pár centimetrů navíc. Vhodným doplňkem jsou také velká zrcadla, která prostoru dodají hloubku, a správně zvolené osvětlení.

Vanu vyměňte za sprchový kout

Ani v malé koupelně nemusíte zcela zanevřít na vanu. Snažte se ale vybrat takovou, která má buď rovný, nebo asymetrický tvar se zúžením v oblasti nohou. Pokud ale bojujete doslova o každý centimetr čtvereční, raději vanu vyměňte za praktický sprchový kout s posuvnými dveřmi, které nezasahují do prostoru.

Nemusíte se bát – i sprchový kout vám dopřeje pohodlí a komfort. Přesvědčí vás o tom recenze ověřených uživatelů na Heurece, kteří si pochvalují moderní sprchové kouty vybavené masážními tryskami, tropickým deštěm nebo pohodlným sedátkem.

Úložné prostory využijte na maximum

Bez úložných prostorů se v koupelně neobejdete, a to ani v té malinkaté. Kromě odkládací plochy umyvadla proto využijte také místo pod a nad ním. Pod umyvadlo umístěte skříňku na ručníky nebo úklidové prostředky a na stěnu pověste zrcadlovou skříňku na kosmetiku a léky.

Veškerý nábytek by měl být závěsný, koupelna tak bude působit vzdušněji (nemluvě o jednodušší údržbě podlahy). Uplatnění v ní najdou zejména vysoké a úzké skříňky, které umožňují využít celou výšku místnosti, a také praktické organizéry na kosmetiku nebo věšáky na ručníky, které jednoduše pověsíte na dveře.

Kam s pračkou a sušičkou?

Malou koupelnu lze zvětšit o několik metrů čtverečních pouhým přemístěním pračky a sušičky například do technické místnosti. Pokud ale tuto možnost nemáte, pořiďte si oba spotřebiče ve variantě slim, která je o poznání užší, a postavte je na sebe.

Potřebujete pomoc vybrat sprchový kout, saunu nebo kuchyňskou linku? Seřaďte si žebříček nejlepších na Heureka.cz a Heureka.sk a nechte si tak poradit od ověřených uživatelů.

sprchový kout

Oblíbené sprchové kouty podle HEUREKY. (Zdroj: Heureka.cz)
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist