Námořnický styl pro vaši zahradu
Blíží se léto, teplé dny a dovolené. Azurové moře, sluncem zalité pláže, omamná vůně dálek a siluety lodí na obzoru… Také by se vám chtělo napnout plachty a odplout daleko od starostí všedních dní? Zkuste to alespoň „na oko“. Námořnický styl bude to pravé snivé dobrodružství, které si můžete dopřát u vás doma nebo na zahradě. A pomyslná dobrodružná výprava do exotických dálek může začít…
Barvy námořnického stylu
Pro námořnický styl jsou typické studené odstíny bílé a modré barvy. Dávají možnost pocitově vydechnout od sluncem rozpálených dní. Dobrá volba vhodné barevné palety je proto základem pro vytvoření dokonalého zážitku v podobě námořnického stylu.
Modrá je dobrá – můžete využít celou barevnou škálu modré, od jejích světlých až po temné odstíny. Tu vhodně kombinujte s bílou a okrajově i červenou doplňkovou barvou. Červená by však neměla být dominantní.
Dalšími barvami, které skvěle ladí k námořnickému stylu jsou šedomodrá, šedohnědá, zlatavá, béžová, písková, ale také temná pirátská čerň.
Pruhy kam se podíváš!
Typickým motivem pro tento styl jsou pruhy. Je jedno, zda jsou horizontální nebo vertikální. Důležité je střídání kontrastních barev. Pruhy také nemusí být stejně široké – širší pruhy mohou být vystřídány užšími. Vytvoří tak dokonalý soulad a neotřelý vzhled.
Ideálními materiály, které dotvoří tu pravou námořnickou atmosféru jsou naplavené dřevo, mušle, provazy, mořská tráva, patinované kovové předměty. Chybět by také neměl motiv kotvy, kormidla nebo majáku.
Základním pruhovaným motivem můžete natřít třeba lavičku, stůl a venkovní židle, květináče nebo dokonce přístřešek na nářadí. Dalšími doplňky pak námořnický styl podtrhnete a dodáte mu ten správný šmrnc. Postačí k tomu například pár mušlí dovezených z letní dovolené. Barevně sleděné polštářky nebo podsedáky a třeba lampička nebo svíčka ve tvaru majáku.
Do bílo-modrých barev můžete ladit i květinové aranžmá na stole nebo květiny v truhlíku a květináči.
Připraveno ve spolupráci se společností Luxol.
Related Articles