námořnický styl

Námořnický styl pro vaši zahradu

Blíží se léto, teplé dny a dovolené. Azurové moře, sluncem zalité pláže, omamná vůně dálek a siluety lodí na obzoru… Také by se vám chtělo napnout plachty a odplout daleko od starostí všedních dní? Zkuste to alespoň „na oko“. Námořnický styl bude to pravé snivé dobrodružství, které si můžete dopřát u vás doma nebo na zahradě. A pomyslná dobrodružná výprava do exotických dálek může začít…

Foto: luxol.cz

V námořnickém stylu můžete natřít nejenom zahradní nábytek… když k tomu přizpůsobíte i prostírání a budete servírovat dobroty ze středomořské kuchyně, pak bude zážitek dokonalý! Foto: luxol

Barvy námořnického stylu

Pro námořnický styl jsou typické studené odstíny bílé a modré barvy. Dávají možnost pocitově vydechnout od sluncem rozpálených dní. Dobrá volba vhodné barevné palety je proto základem pro vytvoření dokonalého zážitku v podobě námořnického stylu.

Modrá je dobrá – můžete využít celou barevnou škálu modré, od jejích světlých až po temné odstíny. Tu vhodně kombinujte s bílou a okrajově i červenou doplňkovou barvou. Červená by však neměla být dominantní.

Dalšími barvami, které skvěle ladí k námořnickému stylu jsou šedomodrá, šedohnědá, zlatavá, béžová, písková, ale také temná pirátská čerň.

Foto: luxol.cz

I květináči bude slušet pruhovaný úbor. Foto: luxol

Pruhy kam se podíváš!

Typickým motivem pro tento styl jsou pruhy. Je jedno, zda jsou horizontální nebo vertikální. Důležité je střídání kontrastních barev. Pruhy také nemusí být stejně široké – širší pruhy mohou být vystřídány užšími. Vytvoří tak dokonalý soulad a neotřelý vzhled.

Ideálními materiály, které dotvoří tu pravou námořnickou atmosféru jsou naplavené dřevo, mušle, provazy, mořská tráva, patinované kovové předměty. Chybět by také neměl motiv kotvy, kormidla nebo majáku.

Foto: luxol.cz

Veselé ptačí obydlí bude skvělým funkčním doplňkem na vaší zahradu. Foto: luxol

Základním pruhovaným motivem můžete natřít třeba lavičku, stůl a venkovní židle, květináče nebo dokonce přístřešek na nářadí. Dalšími doplňky pak námořnický styl podtrhnete a dodáte mu ten správný šmrnc. Postačí k tomu například pár mušlí dovezených z letní dovolené. Barevně sleděné polštářky nebo podsedáky a třeba lampička nebo svíčka ve tvaru majáku.

Do bílo-modrých barev můžete ladit i květinové aranžmá na stole nebo květiny v truhlíku a květináči.

foto: luxol.cz

Připraveno ve spolupráci se společností Luxol.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist