minimalismus1

Jednoduchost a vytříbenost, to je minimalismus

V dnešním chaotickém a přetechnizovaném světě se mnozí rádi doma uchýlí k designovému stylu zvanému minimalismus. Velké množství věcí přeplňuje byt a zahlcuje celkovou atmosféru, kterou na vás interiér po příchodu domů dýchne. Proto vzhůru k úklidu – ten totiž mimo jiné zajistí i očistu vašeho ducha. Vzdušný a lehký interiér působí pozitivně i na vaše myšlení. I byt bez zbytečností a spousty nepotřebných věcí bude útulný a příjemný.

Spousta vjemů na nás útočí ze všech stran – práce, děti, média, hluk, všudypřítomná hektika a chaos. Zkuste se tedy řídit hesly Marie Kondo, která napsala bestseller „Zázračný úklid – pořádek jednou provždy“ a utřiďte si svůj domov tak, aby na vás působil harmonicky. Přínos minimalistického bydlení využívá čím dál tím více lidí. Zkuste to také a omezte věci jen na ty nejdůležitější. I pod návalem povinností, chaosu, zmatku a uspěchanosti dnešních dní se budete doma cítit jako v očistné lázni.

Foto: pixabay.comMistři japonského ZENU

Západní svět byl fascinován učením východu snad odedávna. Klid, mír, prostor a důraz na detaily – to přesně v sobě uchovává i minimalistický styl. Japonský styl odstraňuje vše zbytečné, nadbytečné a nepotřebné. Pozornost je soustředěna pouze na několik předmětů, dominant, které vám pomohou uklidnit mysl a vnést do interiéru harmonii a klid.

foto: pixabay.com

Minimalismus klade velký důraz na použité materiály a barvy.

Moderní je vzdušné a čisté

Moderní interiéry by měly vyjadřovat klid, pohodu a harmonii. To vše dodá vašemu bydlení světlo, místo a kombinace neutrálních barev. Čistota a vzdušnost však v pojetí minimalismu neznamená to, že byt bude neútulný a studený.

Minimalismus klade velký důraz na detaily a použité materiály. Dává přednost přírodním materiálům jakými jsou: dřevo, lněné látky, sklo nebo kov. Dřevo samo o sobě působí velmi teplým dojmem a dokáže celý interiér zútulnit.

Foto: pixabay.com

Není nutné se vzdát bytových doplňků, jen by měly být vkusné, střídmé a mít v interiéru svůj smysl.

V jednoduchosti je krása

Použité barvy i vzory by měly být čisté a jednoduché. Komplikované vzory a zářivé barvy nemají v minimalismu místo. Naopak svou hru zde rozehrávají odstíny bílé, šedé, antracitové, černé nebo okrové.

Odklon od neútulnosti zajistí právě dřevo, jeho úžasná kresba, vůně i barva. To by se mělo v minimalistickém interiéru rozhodně objevit, ať již na podlahách, obložení stěn, nábytku či doplňcích. Pozor však na levné napodobeniny a nekvalitní materiály.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist