bambusový nábytek

Bambusový nábytek

Příjemné prostředí a náladu nám pomůže vytvořit nábytek a vhodné bytové doplňky vyrobené z bambusu – a dovolená může trvat celý rok!

Léto a prázdniny se přehouply do druhé půlky. Exotické kraje, moře, západy slunce při sklence vína, romantické procházky… možná, že právě toto jsou některé z vašich vzpomínek na právě prožitou dovolenou. Tak neradi se však vracíme zpět ke všedním dnům – chtělo by to alespoň trochu změny, kousek něčeho, co by nám připomínalo ony krásné chvíle a pohodu.

Foto: FreeImages.com

Lidé si často pletou ratanový a bambusový nábytek – a přitom je mezi nimi rozdíl!

Proč si tedy nepořídit do bytu kousek pravé exotiky, která vám bude stále připomínat pobyt v tropické přírodě. Takovéto příjemné prostředí a náladu nám pomůže vytvořit nábytek a vhodné bytové doplňky vyrobené z bambusu – a dovolená může trvat celý rok!

Mnoho lidí zaměňuje bambusový nábytek s nábytkem ratanovým. Mezi těmito dvěma přírodními materiály je však zásadní rozdíl.

  • Ratan pochází ze dřeva popínavé palmy. Toto dřevo je plné, dá se snadno ohýbat, je pružné a jeho průměr je kolem 8 cm. Domovinou ratanu jsou pralesy jihovýchodní Asie.
  • Bambus je zdřevnatělá tráva rozdělená kolénky, jeho stébla jsou u většiny druhů dutá a mohou mít průměr až 45 cm. Nejvyšší druhy bambusu dorůstají délky až 35 metrů. Bambus je velmi odolný a tvrdý. Jako materiál nabízí nepřeberné možnosti – má různou barvu i charakter podle druhu, oblasti, půdy, doby sklizně a stáří bambusových stébel.

Bambusové výrobky jsou vyráběné ručně tradičním způsobem výroby

Veškeré bambusové výrobky jsou vyráběny tradičním ručním způsobem – každý kus je tedy vlastně originálem. Jednotlivá stébla se spojují bambusovými kolíčky a ratanovými pásky, bez použití jakéhokoliv kovu. Působí tak přirozeně, esteticky, vyvolává dojem čehosi exotického a netradičního. Každý kousek musí být ještě před zpracováním náležitým způsobem ošetřen proti plísním a hmyzu. Také není nijak zvlášť náročný na údržbu. Stačí jej otřít vlhkým hadříkem.

Foto: elenagoray.wordpress.com

Bambusový nábytek

Nábytek vyrobený z bambusu je velmi stabilní a pokud mu zajistíme vhodné podmínky, tak i téměř nezničitelný. Nevadí mu vysoká vzdušná vlhkost – své místo jistě nalezne v interiérech i exteriérech našich domovů. Je vhodný pro umístění do zimních zahrad, ke krytému bazénu, ale i v obývacím pokoji mu to zajisté bude slušet. Jestli-že jste se rozhodli pořídit si bambusové posezení na zahradu, měli byte však pamatovat na to, že dlouhodobější vystavování nepříznivým klimatickým podmínkám by se na vašem nábytku mohlo negativně podepsat. Je tedy lepší umístit ho buď pod zastřešenou pergolu nebo ho na noc uklízet.

Bambusový nábytek lze velmi dobře kombinovat s jinými materiály a designy. Je jedno, zda se rozhodnete pro koupi celé soupravy nebo bude pokoj zdoben solitérem, například v podobě pohodlného křesla či pohovky. Nabídka výrobků z bambusu je opravdu široká a jejich výrobci jsou velmi flexibilní. Jednotlivý kus či celou soupravu jsou schopni vyrobit i na zakázku – přesně podle vašich představ!

Bytové doplňky z bambusu

Pokud jste se rozhodli přenést do svého domova kousek exotiky a nechce se vám zrovna pořizovat novou sedací soupravu nebo třeba ložnici, pak vám radost zajisté udělají i drobné doplňky. Vašim květinám se jistě bude dobře dařit v květináči z tohoto netradičního materiálu. Chodbu ozdobí stojan na deštníky a v kuchyni udělá nejen parádu miska na ovoce, ošatka na pečivo či vkusný podnos.

A co takhle bambusovou podlahu?

Dnes se z bambusu vyrábí nejen nábytek a bytové doplňky, ale také podlahy. Jednotlivé části se lisují pod vysokým tlakem – vzniklé lamely pak mají podle výrobců dokonce vyšší pevnost než dubové či bukové podlahové krytiny. Povrch takovéto podlahy nevyžaduje zvláštní péči, upravuje se podobně jako parkety – v případě potřeby jej lze zbrousit a přelakovat. Podlaha vyrobená z bambusových lamel je odolná proti vlhkosti, insekticidům a plísním. Také její údržba je velmi snadná.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist