Trendy ve zdobení

Trendy ve zdobení vánočního stromečku

Každý preferuje jiný trend, styl a dekorace v domácnosti. V závislosti na našich preferencích volíme i vánoční dekorace a zdobení vánočního stromečku. Jaké jsou současné trendy ve zdobení vánočního stromečku? Jak ozdobit stromeček v přírodním, minimalistickém, rustikálním nebo severském stylu? Více se dozvíte v našem článku.

Pro zdobení vánočního stromečku v různých stylech platí, že byste se měli držet jedné zvolené linie a stromeček příliš nepřezdobit, aby vynikla jeho přirozená krása. Zároveň také zvolte ve stejném nebo velmi podobném stylu i ostatní dekorace ve vašem domě nebo bytě.

Jaký trend ve zdobení vánočního stromečku letos zvolíte vy?

V souladu s přírodou

  • Přírodní styl: vánoční stromeček v přírodním stylu bude spíše méně zdobný a hlavním cílem bude, aby vynikla jeho svěžest a přirozenost. V přírodním stylu se hojně používají ozdoby ze dřeva, slámy nebo korku, dřevěné korálky a perníčky. K dekorování můžete využít i jednoduché skleněné ozdoby – ideálně nebarvené. Zdobení lze doplnit i například ořechy nebo sušenými kolečky pomeranče. Co se osvětlení týká, zvolte jednoduchá a nenápadná čirá světýlka. Stromeček v přírodním stylu ve vás vyvolá dojem, že jste jednoduše v lese.
přírodní trendy ozdob

Vánoční stromeček v přírodním stylu vám bude připomínat procházky lesem. (Foto: Pexels.com)

Starodávný styl pro milovníky historie

  • Vintage styl: ve vintage stylu uplatníte retro ozdoby ze skla, korálků nebo porcelánu. Zdobení doplňte perličkovými řetězy, perličkovými ozdobami a mašlemi v pastelových barvách. Na stromeček rozhodně patří ozdoby, které si možná pamatujete z dětství. Možná máte štěstí a zdědili jste je po babičce nebo zkuste prohledat různé bazary a antikvariáty. Případně sáhněte po dokonalých replikách ozdob ve tvaru ptáčků, kouliček, zvířátek, trumpetek, sněhuláků… Na stromeček v tomto stylu také patří dekorace ve tvaru květin, které se tón v tónu snoubí s barevností ozdob.
vintage stromeček

Stromeček ve vintage stylu vás vrátí do vašeho dětství. Do doby, kdy jste stáli u stromečku u vaší babičky. (Foto: Pexels.com)

Na chalupu nebo do roubenky

  • Rustikální styl: pro stromeček v rustikálním stylu se nejvíce hodí ozdoby ze dřeva a to i barveného, ozdoby ze slámy, skleněné ozdoby s přírodními motivy, ozdoby ve tvaru zvířátek nebo hvězd, ale také látkové vánoční ozdoby. Stromeček lze doplnit přírodními materiály jako jsou sušená jablíčka, pomeranče, kousky skořice ovázané stužkou, šišky nebo třeba na stromku netradiční šípky. Nepřehánějte to však s přílišnou zdobností.
vánoční ozdoby

V rustikálním zdobení stromečku vsaďte na přírodní materiály. (Foto: Pexels.com)

Skandinávie i u vás doma

  • Severský styl: stromeček v populárním severském stylu by měl být ozdobený decentně v přírodních tónech a s použitím přírodních materiálů – dřevěné ozdoby, oříšky nebo šišky. Z barev převažuje bílá a zemité pastelové barvy. Využít můžete o ozdoby ve tvaru vloček, sobů, kouličky s norskými nebo švédskými vzory. Nezapomeňte také na decentní jednobarevná světýlka.
bílý vánoční stromeček

Severské trendy zdobení vánočního stromečku jsou velmi oblíbené. Vsaďte na přírodní materiály a bílou barvu. (Foto: Pexels.com)

V jednoduchosti je krása

  • Minimalistický styl: pro minimalistický styl zdobení jsou vhodné jednobarevné ozdoby – bílé, stříbrné, zlaté, ale také netradiční černé nebo tmavě modré ozdoby. Z tvarů ozdob vybírejte kouličky, krychle nebo třeba jehlany. Důležitá je nepřeplácanost, střídmost a jednoduchost. Jednoduchá světýlka dodají stromečku elegantní vzhled. Stromeček můžete dozdobit i například sněhově bílými mašlemi.
minimalistický stromeček

Vánoční stromeček v minimalistickém stylu si žádá eleganci, střídmost a jednoduchost. (Foto: Pexels.com)

Co je vždy důležité?

Ať zvolíte jakýkoliv trend zdobení svého vánočního stromku, vždy je důležité zvolit takové dekorace, které se vám líbí a odpovídají vašemu vkusu. Při zdobení se snažte stromeček nepřeplácat, aby vynikla jeho přirozená krása. Ideální je ve stejném duchu ladit i ostatní vánoční dekorace v bytě. Zvoleného stylu se držte například i při slavnostním prostírání štědrovečerní tabule.

vánoční dekorace

Ať už zvolíte jakýkoliv trend ve zdobení stromečku, dodržte stejný styl i v ostatních dekoracích ve svém domově. (Foto: Pexels.com)

 
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist