květiny3_ehow.com

Bydlení s květinami

Pokojové rostliny vhodně doplní každý interiér. I stroze zařízenou místnost dokáží zútulnit a vnést do ní nezaměnitelnou atmosféru plnou klidu a harmonie.

Květiny nejsou pouze „něčím zeleným a neužitečným“, o co je nutné se pravidelně starat, což může být někomu i na obtíž! Lidé, zvířata, ale i pokojové rostliny mají svou duši. Z každé vyzařuje něco neobyčejného a krásného. Je prokázáno, že pouhý pohled na zelenou barvu uklidňuje. Přítomnost květin v našem bytě tedy blahodárně také působí na naší psychiku.

Volba a výběr těch pravých květin pro náš interiér není náhodnou! Právě to, jaké druhy zvolíme leccos napovídá o nás samotných. Máte raději stále zelené nekvetoucí rostliny, nebo vám k srdci přirostly kvetoucí keříky, či exotické druhy? Co voňavé orchideje, pichlavé kaktusy, bonsaje a mnoho dalších.

Foto: www.ehow.com

Vytvořte jednoduché květinové zákoutí.

Někdy není právě jednoduché vybrat ty vhodné a správné druhy, kterým se u nás bude dobře dařit. Nelze podat univerzální návod na to, jaké rostliny patří do obývacího pokoje, kuchyně či pracovny. Každý interiér má jinou vzdušnou vlhkost, přístup slunečních paprsků, jinak zde proudí vzduch aj. Také každý z nás je jiný, někdo rád věnuje květinám hodně času, těší ho pečovat o ně a starat se. Vyhledává právě takové druhy, které potřebují zvýšenou péči. Jiný naopak, když už přistoupí na to pořídit si do bytu některou z pokojových rostlin, vyžaduje, aby péče o ně nezabírala  mnoho času a rostliny byly co nejméně nenáročné. Přesto jsme se pokusili vytipovat některé druhy vhodné do příslušných pokojů.

Jaké pokojové květiny vybrat?

obývací pokoj – dařit se zde bude nenáročným druhům, mezi které patří například zelence, břečťany, palmy, fíkusy, tchyniny jazyky, monstery a další. Do stinnějších koutů můžete umístit například kapradiny.

ložnice – zde se budou dobře vyjímat rostliny v jemně zelených odstínech a řada kvetoucích druhů, pozor však na aromatické květiny. Chybu neuděláte se zelencem, asparágusem, africkými fialkami, gardéniemi, ibišky aj. Zkuste si zde vytvořit zákoutí z květináčků s květinami s různě barevnými listy – budou vás těšit vždy, když ráno otevřete oči!

Foto: ehow.com

V pánské pracovně se budou vyjímat netradiční druhy květin.

● v pánské pracovně se budou vyjímat fíkusy a palmy, které pohlcují energii z počítačů. Muži mají rádi vše netradiční, umístěte sem tedy květiny s netradičně tvarovanými listy (nolina, parožnatka, hatiora) nebo květiny s dlouhými úzkými listy (juka, dracéna aj.).

kuchyň – sem rozhodně patří aromatické bylinky a koření (bazalka, tymián, meduňka, rozmarýn aj.). Nejen že dokáží pohltit některé nepříjemné pachy, vydávají specifické aroma, ale také s nimi můžete dochutit právě připravované pokrmy!

Ti náročnější z vás mohou zkusit štěstí s některými exotickými druhy orchidejemi, banánovníky, citrusy či broméliemi. Tyto druhy však vyžadují vyšší vzdušnou vlhkost a péče o ně je již náročnější.

Každá květina vynikne v hezkém květináči. Ozdobné obaly by měli být alespoň o dva centimetry vyšší než samotný květináč, aby se přebytečná voda mohla odpařovat. K mání je jich celá škála druhů: keramické, terakotové, plechové, proutěné či plastové. Je důležité, aby každý kryt vhodně doplňoval atmosféru pokoje, a aby vše bylo hezky barevně sladěné.

Do netradičního interiéru se také hodí netradiční rostliny! Ty nemusí být vždy pěstovány v klasických květináčích. Co zkusit takové druhy, které lze umístit do skleněných misek či různě tvarovaných váz ze skla? Takto lze pěstovat například břečťan, papyrus či některé druhy kapradin. Když do nádoby ještě umístíte kamínky či mušle výsledný efekt bude prostě dokonalý!

Pokojová květina je také hezkým dárkem, který potěší! Mnohdy s ní uděláte větší radost než s květinou řezanou. Jestli-že dnes nemáte právě dobrý den běžte a udělejte si radost právě malou pokojovou květinou.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist