vánoční trendy

Vánoční trendy roku 2023

K adventního období neodmyslitelně patří radostná atmosféra příprav na nadcházející vánoční svátky. Tato kouzelná etapa se pojí nejen s obvyklými dekoracemi, jako jsou betlémy a věnce, ale také se září světélek a půvabem vánočních vůní. V jakém designu se bude nést duch letošních Vánoc? Podívejte se, jaké vánoční trendy nás letos čekají.

V dnešní uspěchané době se zdobení našich domovů a pořízení dárků může často změnit na stresující období. Abyste si mohli předsváteční období užít bez zbytečného napětí a shonu, inspirujte se následujícími tipy, jak na vánoční výzdobu. Hlavní vánoční trendy pro rok 2023 jsou domácí pohodlí, užívání si jednoduchých radostí života a navázání hlubokého spojení se světem přírody. Harmonická směs jemných, přírodních odstínů se plynule prolíná s jemnými akcentovými barvami, které podtrhnou kouzelnost tohoto klidného období.

Vánoční trendy v různých stylech

Každý preferuje jiný styl výzdoby a dekorací. Proto tu pro vás máme hned několik tipů, ze kterých si můžete vybrat a vykouzlit tak tu nejkrásnější vánoční výzdobu. Zahalit svůj domov můžete postupně od prvních adventních dní až po nazdobení vánočního stromečku a zasednutí k slavnostní štědrovečerní tabuli.

Užijte si výzdobu ve stylu zimního rána

Jak by mělo vypadat dokonalé zimní ráno? Představte si, že začínáte den zachumlaní v teplé dece, popíjíte horkou čokoládu a v centru pozornosti stojí elegantní vánoční stromeček s motivy inspirovanými přírodou a zvířecí říší. Styl „WINTER MORNING“ (zimní ráno) kombinuje neutrální přírodní barvy s chladnými modrými akcenty, což evokuje svěžest mrazivého rána.

trendy vánoc 2023

Mrazivě krásná výzdoba ve stylu zimního rána. (Foto: Hornbach)

Jednoduchá výzdoba v podobě papírových hvězd, vloček, zamrzlých květin, sněhem poprášených větviček či ledových krystalů, přinese tento pohádkový mráz přímo do vašeho domova. Navíc se do přípravy mohou zapojit i děti se svými výrobky – papírovými hvězdami a vločkami.

Hvězdný styl

Spojení moderní jednoduchosti a elegantního šarmu s nádechem jedinečného kouzla okamžiku – o tom je tento jedinečný designový styl „ALL ABOUT STARS“ (vše o hvězdách). Základní barvy jsou harmonickou směsí teplé bílé, měděné a zlaté, zvýrazněné odstíny šedé, a dokonce i černé.

hvězdný styl

Možná je hvězdný styl to pravé pro vás! (Foto: Hornbach)

Jednoduché, ale zároveň výstižné dekorace, jako jsou holubice, čtyřlístky, andělé, hvězdy a srdce, v sobě nesou symboly naděje. Mnohé z těchto dekorací navíc nabízí univerzální celoroční použití, díky čemuž se stanou ceněným doplňkem vaší domácí výzdoby.

Okouzlující a jiskřivá

Vstupte do okouzlujícího světa „FESTIVE BALLROOM“ (slavnostního tanečního sálu), který vás přenese do říše romantiky a pohádkového kouzla. Tento motiv charakterizuje paleta zasněné růžové, zlaté a třpytivé mědi, harmonicky spojená se svěžestí zelené a jemným půvabem perleťových odstínů.

trendy vánoc

Okouzlující a jiskřivé doplňky dotvoří skutečně skvostnou atmosféru. (Foto: Hornbach)

Připravte se na závan kouzel s přídavkem třpytek, andělských křídel a jiskřivých perel, které se prolínají s podmanivou krásou dekorací inspirovaných pavím peřím.

Kdo by odolal Santově pekárně

Dopřejte si nápadité kouzlo „SANTOVY PEKÁRNY“, která naplní váš domov teplem a nostalgií. Tento designový motiv se vyznačuje klasickými svátečními barvami červené, zelené a bílé, které se chytře mísí s přitažlivými hnědými odstíny, připomínajícími útulnou pekárnu.

tradiční vánoce

Tradiční odstíny zelené, červené, bílé a zlaté nesmí chybět ani letos. (Foto: Hornbach)

Hnědé dekorace přinášejí sladkost čerstvě upečených dobrot a naplňují vzduch okouzlující vůní skořice a perníčků. Mezi dekoracemi se opakují motivy Santy, louskáčků či dětských figurek. „Santova pekárna“ je styl určený pro snílky a pro ty, kteří si v srdci uchovávají hravost a dětskou radost.

Pohádkový les o vašich Vánocích

Vydejte se na dobrodružnou procházku do říše pohádkového lesa. Tento tematický motiv se nese v paletě jemné růžové, syté zelené a zemité hnědé, která připomíná kouzlo lesa. Uprostřed výzdoby se setkáte s roztomilými zvířaty, jako jsou veverky, ježci a jeleni, kteří se nápaditě mísí s prostopášnými skřety či spoustou hřibů (pozor, i jedovatých 😊).

pohádkové vánoce

Tento styl zachycuje přímo pohádkovou atmosféru. (Foto: Hornbach)

FAIRY FOREST (pohádkový les) zachycuje atmosféru zasněného lesního dobrodružství a zaručuje, že vaše vánoční výzdoba bude dýchat zázraky.

Dekorace a osvětlení

Velkým hitem letošních Vánoc jsou keramické domečky v různých barvách a formách. Kdo si domeček koupil loni, bude si možná chtít svoji sbírku rozšířit a poskládat si doma celé keramické městečko.

Druhým výrazným dekorativním prvkem je oblíbený louskáček v mnoha designových provedeních. Je libo romantického louskáčka s ozdobeným kloboukem, lesního raracha nebo tradičního?

Zima přináší také dlouhé večery, kdy máme tendenci světlo uměle doplnit. V tomto ročním období se vánoční osvětlení stává dokonalým prostředkem k vdechnutí tepla a kouzla do tmavých, chladných nocí, které promění vaše okolí v podmanivou pohádkovou krajinu. Moderní LED světla nejen vnesou do vašeho příbytku kouzelné světlo, ale jejich výhodou je i pozoruhodně nízká spotřeba energie, což zmírňuje obavy z prudce rostoucích účtů za elektřinu. Většina moderních LED osvětlení navíc disponuje časovačem, díky kterému je provoz bezproblémový a skutečně snadný. Nemusíte se tak bát vysokých účtů i v případě, že u osvětleného stromku usnete.

Zajímavou volbou je také osvětlení na baterie, jako například aranžovací řetězy, světelné dekorace či reálně vypadající svíčky s tělem z vosku. Díky časovači můžete mít tyto bateriové svíčky na parapetu a při příchodu domů vás bude vítat útulné plápolavé světlo bez nebezpečí požáru. Pro milovníky vánočních vesniček jsou ideální makety sjezdovek, městeček a ledových kluzišť, které mají kromě LED osvětlení také pohyblivé prvky s hudbou.

Co se týče venkovního osvětlení, oblíbené jsou stále klasické LED řetězy v různé délce a s různým počtem diod. Jejich výhodou je, že umožňují vyzdobit vaši zahradu či okolí domu s pomocí jednoho kabelu. Samostatnou a stále oblíbenější kategorií jsou zahradní světelné figuríny. Pokud hledáte něco neobvyklého, sáhněte po smart světelných pásech Twinkly, které umožňují nastavení barev, efektů a rychlost střídání světel, nebo si pomocí aplikace vytvoříte a nastavíte vlastní režim.

Připraveno ve spolupráci se společností HORNBACH.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist