Sprchový kout_WalkIn-Free-BEZRÁMOVÝ

Výběr sprchového koutu

Renovujete koupelnu nebo vybíráte novou? A na vanu není dostatek prostoru? Nezoufejte, i sprchový kout vám může nabídnout pohodlí. Sprchování je navíc rychlejší a ekonomičtější. Jak tedy vybrat správný sprchový kout? Jaká kritéria sledovat? Připravili jsme pro vás tipy a rady, které byste neměli při výběru opomenout.

Jak moc nás limitují rozměry koupelny?

Při výběru sprchového koutu vás vždy budou limitovat rozměry koupelny. Moderní doba a šikovní architekti si dokáží však poradit prakticky se vším. Na trhu jsou tak klasické rozměry od 75 x 75 cm až po 90 x 120 cm a pak ty atypické na míru.

Kulatá, hranatá, hlubší, mělká, malá, velká aneb tvar vaničky

Když už máme jasno, jaké rozměry bude mít nový sprchový kout, přichází na řadu tvar vaničky. Zde si lze vybrat z těchto typů:

 • klasická akrylátová – různé tvary, rozměry a provedení
 • hlubší sedací vanička – propojují výhody van a sprchování, jsou hlubší
 • lité vaničky – moderní, jsou vhodné i do veřejných prostor, umožňují bezbariérový přístup
 • odtokové žlaby – zvolte pokud máte rádi čistý prostor, získáte bezbariérový, snadno udržovatelný přístup, opticky zvětší prostor

sprchový kout rámový_ravak.czKonstrukce sprchového koutu

Konstrukce sprchového koutu ovlivní celkový design koupelny. I zde máme na výběr z několika možností:

 • rámová konstrukce – všechny skla, která tvoří sprchový kout, jsou zasazena do rámu. Tato konstrukce působí bytelně a odolně, avšak mnohdy na úkor designu.
 • půlrámová konstrukce – zde jsou rámy také, ale už chybí svislé rámové profily. Zde už nám estetika vyhrává a nechává se vyniknout výplň.
 • bezrámová konstrukce – absence rámu, jenž je nahrazen kvalitním kováním, úchyty či rozpěry. Tyto sprchové kouty už spadají do dražších variant.

Dveře

Nepodceňte otvírací systém, opět je na místě myslet na celkové rozměry koupelny. Dveře musí dostatečně těsnit, nezadrhávat se při otevírání či zavírání a v neposlední řadě nesmí limitovat celkový prostor. I zde lze vybírat z několika variant:

 • posuvné – nezasahují do prostoru koupelny, voda stéká zpět do sprchovacího prostoru
 • zalamovací posuvné – nabízejí velkou šířku vchodu do sprchového koutu a i zde voda stéká zpět do sprchového prostoru
 • otočné pivotové – otevírají se do prostoru, kapky vody stékají na podlahu
 • pantové – dveře se otevírají do prostoru, automatické dovíraní

typy otevírání sprchových koutů

Nezapomeňte, že důležitý je i materiál

Pokud jde o výplň sprchového koutu, tak se kombinují dva materiály – sklo a plast. Skleněná výplň musí být z bezpečnostního skla, aby nedošlo k poranění. Sklo je pak náročnější na údržbu. Plast je levnější a lépe se udržuje. I zde platí, že si lze vybrat z několika variant.

Myslete na svoje pohodlí!

Prostor sprchového koutu lze individuálně vybavit. Lze variovat sedátka, madla, což dozajista ocení třeba starší lidé. Nový rozměr sprchovému koutu pak může dodat vodovodní baterie. Na trhu najdete různé typy baterií, i ty s masážními tryskami. Počítejte však i s jinou cenou.ZATÍM NEBYL VLOŽEN ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ, BUĎTE PRVNÍ.

VSTUP DO DISKUZE

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist