sprchovy-kout

Sprchové kouty

Sprchové kouty jsou dnes jedním z trendů moderních koupelen. Již nepředstavují pouze nouzové východisko pro malé koupelny. Vyspělé materiály a široké spektrum designového řešení sprchových koutů uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka!

Spolu s klasickou vanou vytváří ucelené a komfortní vybavení jakékoliv koupelny. Mnoho lidí dává sprchování dokonce přednost. Nejenom, že je sprchování hygieničtější, představuje rychlou a pohodlnou formu osobní hygieny přinášející maximální osvěžení, ale je také úsporné. Úspora vody může představovat až 50 % oproti klasické koupeli. Na druhou stranu vám sprcha nedodá takový pocit uvolnění a relaxace jako koupel plná voňavé pěny.

Při výběru sprchového koutu byste měli zohledňovat několik základních kritérií:

  • prostorové možnosti koupelny
  • design a provedení sprchového koutu
  • jaké nároky budou na sprchový kout kladeny (budu se zde „pouze sprchovat“ nebo si dopřeji i hydromasáž?)
  • bezpečnostní doplňky

Klasický sprchový kout je vlastně uzavřený box skládající se z vaničky a sprchové zástěny. Konstrukci můžeme doplnit o další vychytávky, které nám přinesou větší požitek ze sprchování: zrcadlo, sedátko, různé držáky na mýdlo či ručník, sprchou s posuvným držákem a termostatickou baterií, tryskami zajišťující hydromasáž či dokonce parní lázeň. V supermoderních sprchových boxech bývají dokonce zabudována rádia či telefon.

Sprchová vanička

Velikost samotného sprchového koutu se odvíjí od velikosti sprchové vaničky. Do menších prostor je vhodný spíše pětiúhelníkový tvar, ve větším prostoru si můžete dovolit i sprchový box vystavěný na kruhové vaničce. Důležitá je hloubka vaničky – v hlubší můžete bez problémů vykoupat dítě, naproti tomu nižší vanička umožní pohodlné využití sprchového koutu i lidem starším či člověku s omezenou pohyblivostí. Nejčastěji používaným materiálem je akrylát, smaltovaná ocel či keramika. Mnohé z vaniček jsou také vybaveny protiskluzovým povrchem.

Sprchová zástěna

Rámy sprchových zástěn jsou vyráběny v různých barevných provedeních. Jednotlivé výplně se pak liší hlavně použitým materiálem, barevným či ornamentálním provedením. Základním materiálem je bezpečnostní sklo a plast. Obě varianty pak lze zvolit v libovolných barevných provedeních. Plastové zástěny bývají sice levnější, ale nemají tak dlouhou životnost a také jejich údržba je náročnější. Důležitým kritériem je také volba dveří. Ty je nutné vybírat s ohledem na velikost koupelny. Lze se rozhodnout pro úsporný posuvný či sklapovací systém, celokřídlé nebo dvoukřídlé dveře aj.

Nové trendy

Novinkou v oblasti sprchových koutů jsou otevřené samonosné celoskleněné konstrukce. Laicky řečeno, dveře jsou tvořeny celistvou skleněnou tabulí doplněnou pouze o závěsy (panty) a madlo. Tyto typy jsou velice hezké, elegantní, nadčasové a přitom nenápadné, tvořené čistými liniemi skla.There is 1 comment

VSTUP DO DISKUZE
  1. Lenka

    Děkuji za článek. Co se týče sprchových koutů, mrkněte se na tyhle stránky: sanimat.cz, třeba tam najdete zrovna ten, který vám sedne. My ještě stále vybíráme!


Nový komentář

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist