koupelna2

Co všechno dělá koupelnu koupelnou?

Místo ve vašem domě. Místo, které potřebujete k životu a přitom je tam zima. Dobře vybavená a postavená koupelna však může být také tou nejpříjemnější a nejtepleji vypadající místností bytu. Jde ale také o funkčnost vybraných prvků – aby ze sprchového kouta netekla voda, aby vana byla stále co nejčistší, aby bylo před umyvadlem dostatek místa a hlavně, aby tam nebyla tma. Existuje ale trocha vynálezů, co tento komfort přináší do každé domácnosti. Některé nejen že esteticky zapadají k krásně dokreslují celkový ráz koupelny, ale také šetří finance a místo.

Aby v koupelně bylo teplo…

První z těchto vychytávek je závěsné topení. Má obrovskou plochu a rychle tedy ohřeje (většinou malý) prostor koupelny. Je přitom placaté a nezabírá tolik místa v prostoru. Dále může sloužit jako věšák na ručníky, které jsou potom příjemně ohřáté. U tohoto prvku výběr barev není tím zásadním, obyčejná černá nebo bílá nic nezkazí.

K úplnosti pocitu tepla neodlučitelně patří i podlaha. Linoleum je určitě lepší volba než dlaždičky či litý beton. K tomu stačí podložka před vanu, na které se dá stát bez ponožek či bačkor a už ani zima od chodidel vás netrápí.

pixabay.comAby byl v koupelně dostatek místa…

Dostáváme se k úspoře místa. Pokud si chcete užít koupel ve vaně, případně šetřit vodu a jen se někdy osprchovat, ale prostor vaší koupelny je omezen jen na vanu, je tu jasné řešení. Vanové zástěny. Jednoduchý a překvapivě efektivní prvek do vaší koupelny, který zajistí, že voda při sprchování ve vaně není všude. Jednoduše roztáhnete dvě části zástěny, které byly předtím složené na stěně a vytvoří se vám prostor pro sprchování.

Další cestou, jak vytvořit pohodlné místo pro sprchování, jsou sprchové dveře. Vyžadují sice samostatné místo, je to ale stále levnější varianta sprchového koutu. Za tu by se také daly považovat sprchové boxy = skládací sprchový kout. Jednoduchá instalace bez potřeby vrtání do zdi či do podlahy.

Koupelny mohou být také součástí chytré domácnosti, jen je někdy složitější najít ty chytré prvky a nápady.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist