podzimní výzdoba

Podzimní výzdoba

Podzim je tu a s ním i nepřekonatelná paleta barev. Jak si probarvit domov ve stylu podzimu? Běžte na procházku a z posbíraných darů přírody si vytvořte originální dekoraci inspirovanou aktuálními trendy. Že nevíte jak na to? Tady je od nás pár zajímavých typů. Načerpejte tak inspiraci pro jednoduchou proměnu interiéru.

Jako každé roční období i podzim má svoje kouzlo. Výhodou je pestrá barevná škála listí a plodů rostlin a stromů. A proto je využijte. Vede okrová, oranžová, odstíny hnědé, temná rez, bílá a žlutooranžová.

podzimní výzdoba

Děti budou nadšené z výroby podzimního strašidýlka.

Využijte typické podzimní plody

Využijte ozdobné dýně roztodivných tvarů, klasy kukuřice, ale i ovoce a ořechy. K aranžování se v tomto případě hodí velké mísy, nebo truhlíky, či košíky. Použijte suché plody a to nejen ty k jídlu. Máme na mysli kousky dřeva, exotické suché plody či sušený mech. Nasbírejte kaštany, bukvice nebo žaludy. Uspořádejte je na podnos, ošatku nebo keramický talíř. A přidejte pár barevných listů. Vyberte si to, co se vám líbí, doplňte to nějakým osobním prvkem či symbolem a máte hotovo.

podzimní výzdoba

Místo klasického věnce zkuste podzimně nazdobit třeba starší slamák. Zavěšený na zdi či dveřích bude originální podzimní dekorací.

Místo tradičního podzimního věnce zkuste podzimně nazdobit třeba starší slamák. Pověšený na dveřích či zdi bude originální dekorací.

Podzimní věnce na dveře, zeď i stůl

Připravte si vše potřebné. Tedy základ věnce – korpus z proutí, slámy nebo větví, tavnou lepící pistoli s náplněmi, dekorační materiál a případně stuhy na dozdobení. Věnce ale nemusejí být jen kulaté. Stále častěji se setkáváme i s hranatými. A opět vycházíme z typických podzimních barev, klasických podzimních plodů a využíváme toho, jak nám příroda zbarvila listy.

podzimní výzdoba

I starší květináč bude krásný, pokud od něj naaranžujete podzimní dekoraci, která ozdobí třeba vchod nebo terasu.

Nezapomínejte na kytky

Nejnovější trend v letošním roce udává květina mnoha tváří – chryzantéma neboli listopadka. Listopadky mají kromě rozličných barev i různou strukturu květů. Řezané květiny pak vydrží i dva týdny. Volte barvy podzimu jako je žlutá, hnědá, červená, vínová i zelená.

podzimní výzdoba

Okrasné dýně hezky dotvoří zákoutí s chryzantémami.

K podzimu už neodmyslitelně patří dýně

Jedním z nejčastějších prvků používaných pro podzimní výzdobu je dýně. Ta je trendy rok co rok. Výhodou dýní je rozmanitý a originální tvar a pestrá barevná škála.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist