dekorace z břízy4

Krásné vánoční dekorace z břízy

Trendem posledních let je odklon od příliš nazdobených a umělých vánočních dekorací. Spíše se vracíme k přírodě, čistému stylu a jednoduché, ale efektivní výzdobě. Hitem se pak stávají netradiční vánoční dekorace z břízy. Myslíme tím tedy doplňky, kde základ tvoří březové dřevo a jeho nádherná kůra.

Jako základ adventního věnce může být použité polínko z břízy. Dřevo a jeho krásná kůra se postarají o dokonalý dekorativní efekt. Foto: pinterest.com

Netradiční dekorace z břízy

Březové dřevo je samo o sobě velmi dekorativní. Jeho bílá kůra přímo vybízí k vytvoření zajímavé výzdoby. Použít můžeme březové větvičky, špalíky nebo třeba jenom kůru, ze které vytvoříme ozdoby.

Opravdu originální jsou svícny vytvořené z březového dřeva. Můžeme použít špalíky z větví nebo slabšího kmene – ty mohou být různě vysoké i široké. Seříznuté rovně nebo zešikma s vydlabaným prostorem pro čajovou nebo jakoukoliv jinou svíčku. Pokud budeme mít takto vytvořené čtyři podstavce pro svíčku máme vlastně nádherný adventní věnec. Ten pak stačí dozdobit přírodním materiálem, který najdeme při procházce v lese – mechem, šiškami, větvičkami jehličnanů nebo třeba kontrastními červenými plody šípku.

Jako základ pro svícen můžeme použít i úzký odřezek z březového polena. Pokud do jeho středu umístíme svíčku, kterou ještě dozdobíme přírodními materiály, pak je krásná dekorace z břízy, třeba na vánoční stůl, hotová doslova za pár minut. Foto: pinterest.com

Trendy adventní věnce

Na jednom vánočním trhu mě také zaujal krásný věnec, kde bylo jako základ použité seříznuté kolo z březové klády. To mělo v průměru tak 30 centimetrů a bylo použité vlastně jako podnos. Na něm pak byly naaranžované čtyři svíčky a aranžmá bylo doplněné různými vánočními ozdobami. Letos jsou vůbec obdobné typy „podnosových“ adventních věnců velikým hitem. Jako podložka nemusí být použitá jenom bříza – stejně krásně bude vypadat jakákoliv jiná dřevina.

Čtyři různě vysoká polínka s vydlabanou prohlubní pro svíčku jsou krásná dekorace z břízy. Foto: pinterest.com

Březový svícen můžeme ale vyrobit i jenom ze silnějších březových větviček, které připevníme, třeba tavnou pistolí, kolem velké svíčky dokola. Kolem převážeme stuhu a doprostřed mašle můžeme navíc připevnit větvičku jehličnanu nebo třeba buxusu. Krásná a jednoduchá dekorace tak vznikne během chvíle. Takovým svícnem můžeme třeba ozdobit štědrovečerní stůl.

Pokud vás dekorace z břízy zaujaly natolik, že jste se rozhodli si nějakou březovou výzdobu také pořídit, pak prosím, neřezejte a nelámejte dřevo ze živých bříz.

Obyčejná sklenička ozdobená březovou kůrou se najednou stane úžasným přírodním svícnem. Foto: pinterest.com

Také z nich neloupejte kůru – tu je nejlepší opatrně z kmene loupat na jaře. Najděte si na procházce popadané větvičky nebo počkejte na nějaký polom. Pokud by vaše netrpělivost ale byla veliká, pak se zkuste přeptat u lesníků nebo zajít do zahradnických center případně pátrejte ve specializovaných internetových obchodech, kde si lze hotové dekorace z břízy zakoupit.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist