westwing-cz_svatecni-stul_1

Svátečně každý den: aranžmá stolu v 9 krocích

Hezky podávána jídla chutnají lépe! Myslíte si, že sváteční aranžmá stolu je spojeno pouze s oslavami? Dokážeme vám, že každodenní společné jídlo s rodinnými příslušníky nebo přáteli chutná mnohem lépe, pokud je podáváte výjimečným způsobem. Podívejte se, jak vytvořit klasické aranžmá stolu s prvky stylu glamour v 9 jednoduchých krocích.

#1

Než prostřete stůl, porozhlédněte se po jídelně. Vyberte si pro stolní aranžmá takové barvy, které zvýrazní její atmosféru.  Snažte se přizpůsobit dekorace k rozměrům a stylu místnosti. Pokud je vysoká – zvolte vysoké svícny. Pokud není příliš světlá, přidejte třpytivý lustr a doplňky – klidně i zrcadla, která budou odrážet světlo a podtrhnou tak efekt stylu glamour.

#2

Popřemýšlejte, zda chcete, aby byl ubrus nepřehlédnutelným barevným prvkem nebo raději klidným a hezkým základem pro jídelní servis? Kombinujte různé odstíny a textury. Bílá tkanina vám umožní experimentovat s doplňky. Pokud máte hezký stůl – nepřikrývejte jej a místo ubrusu použijte raději krásné prostírání pod talíře.

westwing-cz_svatecni-stul_2

#3

Nečekejte na svátky. Použijte svůj nejlepší jídelní servis již dnes. Každé jídlo si zaslouží krásně prostřený stůl. Nechte se rozmazlovat! Klasické, elegantní aranžmá stolu záleží z větší části na pěkném jídelním servise. Nejlépe se osvědčí porcelán v tlumených odstínech, který vám dovolí soustředit se na barvy jídel. Dortové podnosy a poklopy zvýrazní dezerty, které pak budou vypadat krásněji a vkusněji než obvykle.

#4

Sklenice a skleničky zatraktivní aranžmá stolu. Pokud jsou talíře a mísy v jemných, přírodních barvách, můžete použít barevné sklo, jež bude působit kontrastně. Zdobené skleničky na víno a na vodu se budou skvěle vyjímat na pozadí jednoduchého aranžmá stolu.

westwing-cz_svatecni-stul_3

#5

Nečekejte na vhodný okamžik. Udělejte sobě a své rodině radost: vyberte si příbory, které budou ladit s výjimečným stylem prostírání, a tu nejlevnější sadu si schovejte někam na dno šuplíku. Žijeme přece jen jednou!

#6

Ubrousky jsou další možností, jak přidat aranžmá stolu trochu barvy a textury. Elegantní len dodá aranžmá vkusu a dekorační prsten bude také velmi luxusním doplňkem. Pamatujte, že každý detail má smysl!

#7

Zkuste volit prostření a dekorace na stůl podle toho, co se na něm objeví. Kachna na pekingský způsob? Quiche Lorraine? Vybírejte malé prvky – například francouzské nebo asijské – které způsobí, že stůl bude vždy vypadat zajímavě.

westwing-cz_svatecni-stul_4

#8

Pokud nelze ztlumit světla ve vaší jídelně nebo pokud stůl osvětluje jen jeden lustr zavěšený přímo nad ním, zkuste postavit na komodách nebo parapetech několik dodatečných lampiček, které navodí příjemnou a intimní atmosféru.

#9

Nezapomínejte ani na svíčky – jsou romantické a v jejích světle vypadá každý interiér mnohem lépe. Stůl s mihotavými plamínky svíček různých tvarů a rozměrů vždy navozuje sváteční atmosféru… každý den – nejen při slavnostních příležitostech!

westwing-cz_svatecni-stul_5

Hezká klasická dekorace na stůl a aranžmá jídelny povzbudí představivost stolovníků a bude pobídkou k mnoha zajímavým rozhovorům. Každodenní jídla, podávána netradičním způsobem, jsou jednou z nejdůležitějších malých příjemností, která nám poskytuje život!

logo-westwing

 

Více inspirace naleznete na www.westwing.cz.

 
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist