westwing-pruvodce-provensalskym-stylem_1

ABC Provence: krátký průvodce provensálským stylem

Modré nebe, fialová levandule, žluté slunečnice a sytá červeň vína. Provence je jako barevný sen nebo jako jeden z barevných obrazů malíře Van Gogha. Toužíte po tom přenést si třeba jen trochu této neobyčejné atmosféry do svého domova? Seznamte se s naším krátkým průvodcem provensálským stylem!

Patinování nábytku

V typicky provensálském interiéru by neměly chybět klasické a elegantní komody, kredence a skříně. Je dobré proniknout do tajů umělecké techniky patinování a dodat tak nábytku trochu originálního ošoupaného vzhledu. A co barvy? Vybírejte z palety pastelových barev. Nejdůležitější je samozřejmě fialová, ale lze také použít bílou, béžovou, slonovinovou nebo blankytnou.

westwing-pruvodce-provensalskym-stylem_2

Květiny

Dům by měl být plný květin. Čerstvé nebo sušené – jsou vždy základním prvkem aranžmá v provensálském stylu. Na stoly a skřínky postavte porcelánové vázy s květinami. Tímto způsobem do každého pokoje vnesete špetku romantiky. Floristické motivy se mohou objevovat také na přehozech, ložním prádle a čalounění.

westwing-pruvodce-provensalskym-stylem_3

Svíčky a kadidla

Květiny jsou pastvou pro oči, ale nezapomínejme také na ostatní smysly. Dbejte vždy na to, aby byl váš domov vždy provoněn prosluněnou provensálskou loukou! Zvolte lehké vůně: levandulovou, růžovou, pižmovou, jasmínovou. Vonné svíce v ložnici nebo koupelně vám pomohou vytvořit intimní atmosféru. Jemné aroma a decentní světlo jsou nejlepším způsobem na královský sen!

westwing-pruvodce-provensalskym-stylem_4

Keramika

Provensálský styl má rád přírodní materiály. Keramické talíře, pohárky, džbánky a čajové konvice jsou velmi často zdobené ručně malovanými motivy ptáků a květin. Chcete ještě více romanticky prostřený stůl? Talíře ve tvaru srdce budou trefou do černého!

westwing-pruvodce-provensalskym-stylem_5

Kuchyně vintage

V provensálský dům je na každém kroku cítit nostalgií. V kuchyni nesmí chybět porcelánové nádobí a měděné hrnce. Doplňky vyrobené z přírodních materiálů okamžitě evokují sentimentální vzpomínky! Stará balanční kuchyňská váha se závažím se vám zcela určitě ještě někdy hodí k vážení nejrůznějších polotovarů. Pokud chcete kuchyňský chaos trochu uspořádat, pak ledabyle pohozené drobnosti umístěte do cínových nádob a plechovek.

westwing-pruvodce-provensalskym-stylem_6

Boutis

Dějiny boutis sahají až do dvanáctého století, kdy se v Marseille poprvé objevily nové materiály z daleké Indie. Indické látky připomínající malby, perkál a lesklý chintz byly zpracovávány marseillskými řemeslníky. Tímto způsobem vznikla technika boutis, bez které si dnes provensálský styl nelze ani představit. Určitě si oblíbíte prošívané polštáře, přehozy a kapny!

westwing-pruvodce-provensalskym-stylem_7

Romantická zahrada

Dřevo, kované železo a proutí — to jsou materiály, které najdete skoro v každé provensálské zahradě. Ideální budou židle, lavice ve stylu art déco, ale pokud vám skutečně záleží na efektní dekoraci, sežeňte si vyřezávané lucerničky a ptačí klece. V noci bude vaše zahrada plná pohádkových světel!

Provensálský styl — 10 must-haveswestwing-pruvodce-provensalskym-stylem_8

  1. Stůl a židle
  2. Sedák
  3. Stojany na květiny
  4. Lampióny
  5. Kolo jako dekorace
  6. Lucerničky
  7. Stojací lampa ve stylu vintage
  8. Regál
  9. Lavice
  10. Klece

logo-westwing

Více inspirace naleznete na www.westwing.cz.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist