útulná ložnice

Útulná ložnice zvoucí k odpočinku

Ložnice je místem, kde se každý potřebuje cítit pohodlně a bezpečně. Je to prostor, kde odpočíváme a nabíjíme se novou energií. Útulná ložnice by měla vyzařovat pohodovou a klidnou atmosféru – je to místo, kde všichni začínáme a končíme  svůj den. Jak tedy s minimem úsilí doma vytvořit příjemnou a útulnou ložnici?

Důležité jsou barvy, tóny a použitý materiál

To, co na nás vždy na první dobrou působí jsou barvy. Ložnice by neměla hýřit barvami. Ideální je pokud jsou stěny natřené bílou barvou, ostatní barevnost pak zajistí doplňky, textilie a nábytek. Osvědčeným materiálem, který přímo vyzařuje teplo a pohodu je dřevo a přírodní materiály. Ty přímo působí na kvalitu spánku a navozují celkový pocit pohody. Do útulné ložnice patří neutrální tóny a přírodní materiály.

příjemná ložnice

Útulná ložnice je souhra použitých materiálů a barev.

Které materiály do útulné ložnice patří?

Dřevo – to hraje prim při pořizování nábytku. Rám postele, noční stolek, židle, toaletka, pokud tyto a další kousky nábytku budou ze dřeva, pak bude mít výsledný interiér ložnice zajištěnou útulnost, navodí pocit tepla a zároveň dodají místnosti na harmonii, protože zbytečně nestrhávají naši pozornost.

Textil ložní povlečení, přehoz, deka, polštářky, závěsy – zde můžeme popustit uzdu v barevné fantazii, ale skutečně harmonický interiér poskytnou přírodní a neutrální barevné odstíny. Z materiálů je ideální len a kvalitní bavlna. Samotná postel bude přímo lákat k odpočinku, pokud na ní bude několik vrstev, do kterých je možné se přímo zavrtat – polštářky, peřina, přehoz, deka… volte tlumené a doplňující se odstíny. Pohrát si můžete i s texturou jednotlivých materiálů.

odpočinek v ložnici

Prostěradlo, peřina, polštářky, přehoz, deka… vrstvy, vrstvy a vrstvy přímo lákají k odpočinku.

Ratan – tento přírodní materiál je ideální k volbě doplňků – květináče, rám zrcadla, lampa a stínidlo lustru, váza. Ratan je barevně neutrální, působí hřejivě a přirozeně.

Do ložnice nepatří okázalé dekorace. V tomto případě platí, že v jednoduchosti je krása.

Zeleň – do ložnice rozhodně patří květiny. Vnesou do prostoru oživení a jejich zelená barva působí velmi svěže.

Svěží element vnesou do ložnice oblíbené barvy a přírodní doplňky.

S jakými dekoracemi vytvořit útulnou ložnici?

S dekoracemi bychom se v ložnici měli mírnit. Samotnou dekoraci tvoří již zmiňované květiny. Přirozenou součástí ložnic jsou pak knihy – rozečtená kniha položená na nočním stolku přímo láká k lenošení a odpočinku a přitom působí velmi dekorativně. Praktické jsou v ložnici také svíčky a vonné difuzéry. S dekoracemi a hlavně jejich barevností bychom to však neměli přehánět.

pohodlná ložnice

V ložnici bychom se měli cítit příjemně a útulně. Je to místo, kde začínáme a končíme každý svůj den!
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist