světlo1

Osvětlení ložnice

Ložnice pro mnohé není jen místo pro spaní. Může to být prostor, kde dokončujete práci, čtete nebo si vychutnáváte jen chvilky relaxace či dobrý film. A to všechno za příjemného světla, které nebodá, ale rozléhá se po místnosti. Jak vhodně zvolit osvětlení ložnice?

Typy osvětlení dle potřeby a atmosféry

Osvětlení ložnice by mělo navodit příjemnou atmosféru a mělo by být spíše relaxační. Existují různé typy osvětlení, které se hodí do ložnice a podtrhnout její ráz. Na vás je, abyste si zodpověděli, co děláte v ložnici krom spánku a k tomu pak přizpůsobili světlo.

Foto: pixabay.com

Každá činnost si zaslouží odpovídající osvětlení, zvláště pak čtení.

Stolní lampy jsou dokonalým pomocníkem na pracovním stole. Nespornou výhodou je možnost jednoduchého přemístění dle potřeby. Pomocí vhodně zvolené stolní lampy můžeme v interiéru navodit i odpočinkovou a klidnou atmosféru.

Pokud patříte mezi vášnivé čtenáře, vybírejte pro osvětlení ložnice raději lampičky, které mají flexibilní rameno neboli kloub a můžete si je natočit dle potřeby. Základním požadavkem je zvolit takové osvětlení, které vám zaručí dostatečnou zrakovou pohodu při čtení i v případě, že změníte polohu, a které neoslní partnera, proto doporučujeme flexibilní lampičky.

Jestliže v ložnici pracujete a potřebujete dostatek přímého světla, tak neváhejte a sáhněte po bodových světlech. Posvítíte si přesně tam, kam potřebujete, ať už jsou to obrazy na stěně nebo pracovní deska.

Toužíte po tom, aby vaše ložnice byla místem jen pro relaxaci? Nástěnná svítidla, ať už propouštějí světlo přímo nebo nepřímo, umožňují efektní nasvícení prostoru. Tento typ pomůže vytvořit relaxační a uvolněnou náladu.

Foto: pixabay.com

Uvažujte nad LED žárovkami, šetříte peníze i životní prostředí.

LED diody

Do spousty svítidel lze používat energeticky úsporné LED žárovky. LED diody to je ideální a originální zdroj světla. Jsou to nejlepší od chvíle, kdy bylo vynalezeno elektrické světlo. Vydrží svítit přes dvacet let, lze je používat v moderních lampách a spotřebují mnohem méně energie než klasické žárovky. Je to tedy volba chytrá, funkční a ekologická.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist