westwing-loznice-snu_1

Ložnice snů

Průměrný Čech v ložnici stráví 6-8 hodin denně. Že to není málo? Ano, máte pravdu! A proto bychom neměli litovat času ani prostředků a vybavení ložnice věnovat pozornost, kterou si právem zaslouží. Podívejte se, jak si lze zařídit ložnici, ve které se vám bude krásně spát a budou se vám v ní zdát ty nejkrásnější sny.

Ideální postel

Ložnice bez postele není ložnicí! Postel musí mít správné rozměry a musí ladit s bytovým interiérem – ovšem to zdaleka není vše! Ani ta nejstylovější a nejdražší postel, nemusí splňovat naše očekávání, pokud není pohodlná. Nechcete spát jako princezna na hrášku? Vyberte si postel s komfortní matrací.

westwing-loznice-snu_2Stylové ložní prádlo

Není nic příjemnějšího, než utéct před celým světem a schovat se pod voňavou, čistou a na dotek hebkou přikrývkou. Výběr vhodného ložního prádla je velmi důležitý! V ložnici by měly převládat tóny, které na vás budou působit uklidňujícím dojmem a dokážou přispět k obnovení vaší duševní rovnováhy. Vyhněte se pestrým a křiklavým barvám. Je vhodné, aby styl ložního prádla ladil s celkovým aranžmá ložnice.

westwing-loznice-snu_3Noční stolek

V ložnici nesmí chybět noční stolek, i když se nemusí jednat o klasický stolek. Jeho roli může převzít komoda se šuplíky, hezká skříňka, kufry ve stylu vintage nebo recyklovaný blok z litého dřeva.  Nezávisle na celkovém stylu ložnice se vám určitě podaří zvolit vhodný noční stolek, který bude ladit s tímto aranžmá.

westwing-loznice-snu_4Navíc i útulně

Nic tak neovlivní subjektivní pocit tepla v místnosti, jako měkoučký koberec pod vašimi nohami. Dekorační polštáře a polštářky působí také velmi uklidňujícím a měkkým dojmem  – a to nejen v noci, ale také během dne, když nastane vhodný čas na „protažení unavených nohou”. Pokud vám ráno stále chybí čas na ustlání postele, zvolte si velkou měkkou kapnu nebo pléd, které zakryjí veškeré postelové nedostatky.

westwing-loznice-snu_5Vše v pořádku

Ložnice by neměla plnit funkci skladovací místnosti nebo velké skříně. Máme-li nepořádek tam, kde spíme, pravděpodobně se nebudeme ráno probouzet zcela odpočatí. Proto je vhodné pořídit si krabice, ve kterých můžeme uchovat věci pod postelí, nebo koše, díky kterým nebude nepořádek narušovat harmonii v ložnici.

westwing-loznice-snu_6Osvětlení

Než ložnici zakryje úplná tma, mělo by v ní svítit tlumené světlo. Bodové, silnější zdroje osvětlení se nám budou hodit pouze tehdy, chceme-li vytvořit čtecí koutek. Využíváte-li ložnici i během dne, pořiďte si jemné záclony, které zjemní intenzitu slunečních paprsků, jež pronikají oknem do interiéru ložnice.

logo-westwing

 

Více inspirace naleznete na www.westwing.cz.ZATÍM NEBYL VLOŽEN ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ, BUĎTE PRVNÍ.

VSTUP DO DISKUZE

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist