fengshui1

Ložnice podle Feng Shui

Klidný a ničím nerušený spánek je něco, čeho se v moderní době ne každému dostává. Špatné sny, nekvalitní spánek, nepříjemné pocity, které neumíme pojmenovat. Ne na všechno jsme schopni dát radu, ale můžeme vám pomoci změnit prostor, kde usínáte. Určitě jste slyšeli pojem bydlení dle feng shui. Ne, není to žádná mantra. Feng shui je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho bytím v prostoru a čase. Snaží se najít jakousi harmonii v prostoru a umožnit tak nerušené plynutí energie. Díky Feng Shui je možné z vaší ložnice vytvořit pozitivní prostor. Co tedy změnit a docílit tak harmonie a rovnováhy?

Jak se tedy bydlí a žije dle feng shui?

Pojďme si krok za krokem představit ideální ložnici dle feng shui. Ložnice by měla být vzdušná a čistá, měla by být nejosobnější místem v bytě či domě. Je to přeci prostor, kde se máme cítit bezpečně a maximálně příjemně.

Foto: pixabay.com

Barvy by se měly doplňovat a být vyvážené. Všeho moc škodí.

Kam umístit postel?

Postel by rozhodně neměla být blízko dveří, protože právě tudy přichází do místnosti nejvíce energie, a to pak může na člověka působit nepříjemně až rušivě. Lůžko prostě nesmí být v jedné rovině s dveřmi a je jedno zda se jedná o balkon či vstupní dveře. Dle feng shui by pak měla být postel přístupná z obou stran. A prostor kolem postele musí být v rovnováze, takže pokud máte noční stolky, tak by měly stát ve stejné poloze z obou stran. A ptáte se, jak s harmonii zamávají okna? Čelo postele by mělo mít za sebou pevnou zeď. Pokud tedy budete spát přímo pod oknem, tak veškerá vaše energie bude slábnout, protože okno nepředstavuje ochranu ani podporu.

Záleží na barvách?

Pojetí barev vychází z čínské filosofie jin-jang. Dva vzory protikladné avšak doplňující se. Syté barvy, jang, jsou příliš řvavé do ložnice. Ty pastelové, mírné, jin, jsou do ložnice vhodnější. Ale to neznamená, že intenzivní barvy jsou ložnici zapovězeny. Pokud použijete výraznější barvy, tak jen v malém měřítku a vyvažujte jemnějšími odstíny.

Foto: pixabay.com

Ložnice by měla být prostorem bez rušivých elementů a především bez techniky.

Dekorace

Dle feng shui by nad postelí nemělo viset nic těžkého, žádný lustr či ventilátor. Zrcadlo naproti posteli také není dobrý nápad. Bere totiž schopnost koncentrace a odvádí pozornost. Doporučuje se také odstranit z ložnice všechny rostliny. Když už ale kytky patří k vám a do vaší ložnice, tak doporučujeme jen ty se zakulacenými listy.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist